В основному томати формують дуже велику кількість листя, на вирощування котрого витрачають надзвичайно велику частину енергії, що в результаті потім впливає на кількість плодів. Тому найпростішим способом, щоб досягти балансу між плодами і листям, буде провести обрізку.
Спершу може показатися, що обрізка кущів помідорів – це незрозуміла та тяжка місія, проте все достатньо просто. Зокрема, потрібно всього лише видалити зайві паростки. Це допоможе покращити “дихання” рослини, і ці паростки не будуть забирати на себе поживні речовини.
Зазвичай після того, коли проявляються найперші квіткові бруньки на кущиках томатів, вони можуть розпочати розпускати додаткові нові стебла з листям чи паростки. Цей процес переважно починається приблизно через декілька місяців уже після того, як висадили молоді саджанці, коли в червні чи липні квітнуть томати.
Найкращим часом для проведення процедури обрізки томатів є ранок, коли листя вже висохне від дощу чи роси, оскільки це допоможе уникнути поширення різних хвороб.
Також, для того щоб томати не хворіли та покращити циркуляцію повітря, необхідно позбутися всіх паростків та листків, котрі доторкаються до землі. Для цього слід всього-на-всього зрізати їх за допомогою гострого секатора.
Потім, для того щоб видалити непотрібні відростки, необхідно ретельно придивитися до головного стебла. В основному такі відростки знаходяться на перехресті між головними листковими гілками та основним стеблом. Окрім того, вони можуть також рости з самої гілки, у такому випадку їх теж слід видалити. Щоб видалити відростки, необхідно скористатися чистими та гострими садовими ножицями або ж відщипнути їх вказівним та великим пальцями. Слід прибирати якомога більше непотрібних паростків.
Після завершення процедури обрізки кущ може показатися повністю голим. Проте хвилюватися не потрібно, тому що листя та гілки, котрі ви видалили, звільнять місце для росту томатів.