15 крапель на 1 літр молока – і пожовклі огірки знову зацвітуть: кущі будуть плодоносити до глибокої осені

Огірки, як і будь-які інші культури, потребують належного догляду. Для досягнення рясних врожаїв важливо забезпечити рослинам відповідне підживлення, яке сприятиме їхньому здоровому росту.

Обробка огірків за допомогою йоду та молока є одним із найбезпечніших підживлень, яке ще й здатне захищати рослину від різних хвороб. Наприклад, від борошнистої роси, прикореневої та сірої гнилі, бактеріозу тощо.

Для того, щоб приготувати ефективний розчин, варто в одному відрі води розчинити один літр молока та додати 30 крапель йоду. Орієнтовно на кожен кущ застосовується 1,5 літра даного засобу. Також до цього розчину можна додати одну столову ложку рідкого мила.

Для профілактичного захисту огірків слід проводити обприскування. Для приготування цього дієвого засобу необхідно до 10 літрів води додати 25-30 крапель йоду та один літр молока з низьким вмістом жиру або 0,5 літра сироватки. Отриманий засіб слід залишити настоюватися приблизно на 24 години. Далі провести обприскування орієнтовно 1 літр на квадратний метр.

Кущі будуть плодоносити до глибокої осені
Кущі будуть плодоносити до глибокої осені

При виявленні хвороб на огірках до розчину йоду та молока рекомендується додавати інші дієві препарати. Відтак, при боротьбі з кореневою гниллю слід змішати 10 крапель зеленки та 3 краплі йоду у 10 літрах води. Отриманим засобом слід проводити полив раз на тиждень.

Для лікування борошнистої роси та бактеріозу необхідно змішати 50 грамів сечовини, 2 літра сироватки та 20 крапель йоду. Отриманим засобом варто поливати огірки 2-3 рази за сезон.

При проведенні обприскування огірків рекомендується дотримуватися певних правил. Зокрема, обприскування проводити виключно ввечері у безвітряну погоду. Обробку листя слід розпочинати з нижньої частини, поступово піднімаючись вгору. Також врахуйте, що не можна поєднувати йодно-молочне підживлення з іншими видами добрив.

Важливо дотримуватися точного дозування під час приготування засобу, оскільки надмірна кількість йоду може викликати опіки листя. Окрім того, приготовлену рідину слід використовувати відразу ж, тому що її не можна зберігати.

Популярне

Подібні новини