Цього тижня в Україну прийшов циклон, який приніс дощі, штормовий вітер та зниження температури до +16°C. Прохолода, про яку ми так мріяли після тижнів надокучливої задухи та спеки, на жаль, негативно впливає на рослини, особливо на огірки, які є дуже чутливими до змін.
Коли погода влаштовує такі скачки, городина втрачає можливість правильно засвоювати фосфор. Цей мікроелемент для неї зараз — найважливіших, адже саме він впливає на якість майбутнього врожаю.
Кущі і самі вас повідомлять про те, що у них стався дефіцит хімічного елементу. Вони просто-таки почнуть жовтіти. Цей процес називається хлорозом. Зелена маса поступово втрачає здатність до фотосинтезу, у неї зникає зелений пігмент і листя починає засихати, а за ним і стовбур, і плоди.
Перш за все, для покращення обміну фосфорні добрива в рідкому вигляді, які швидше засвоюються рослинами. Це може бути, наприклад, розчин суперфосфату. Для його приготування необхідно 100 г суперфосфату розчинити у 10 л води і поливати цим розчином огірки під корінь. Можна також розчинити склянку попелу (1:10) та поливати по 3 літри кожен кущ.
Якщо ви помітили на огірках ознаки хлорозу, у якості швидкої допомоги можна скористатися нашатирним спиртом. Для цього потрібно приготувати нескладний розчин: у відро води (10 літрів) додаємо 2 столові ложки нашатирного спирту. Щоб підживка краще подіяла, можна додати чверть склянки господарського мила. Отриманим розчином слід обробити огірки по листю. Вже за тиждень ви не побачите ніяких жовтих плям.