Часто на форумах можна зустріти поради про підживлення огірків та помідорів золою. Дійсно користі цьому добриво не займати: у його складі і калій, і кальцій, а головне — фосфор, який так необхідний для росту та зміцнення плодів. Проте, не варто вважати, що ця підгодівля є універсальною. Все через те, що попіл має лужні властивості роблять її непридатною для культур, що потребують кислого середовища.
Перш за все, категорично заборонено використовувати згорілу деревину для підгодівлі розсади, що не зміцніла. Тобто до появи перших двох справжніх листочків. Розсада — дуже ніжна і потребує особливого догляду, а зола може пошкодити кореневу систему молодих рослин. Вона може викликати опіки і пригнічення росту, тому краще утриматися від використання такого добрива на цьому етапі розвитку рослин.
Крім того, не можна підгодовувати попелом культури, що віддають перевагу кислому ґрунту. Як і писали вище, він має здатність знижувати кислотність ґрунту, що може негативно вплинути на ріст і розвиток таких рослин. Кавуни, лохину, щавель, редиску, азалії, троянди та гортензію — категорично заборонено підживлювати згорілою деревиною. Цим культурам можна закислювати землю.
Також варто згадати і про дерева. Якщо у вас на подвір’ї ростуть туї або ялівець, ні в якому разі не підживлюйте їх попелом. Це вмить погубить насадження та зробить ділянку, де вони росли непридатною для висадки хвойних. А ось чагарникові кущі сміливо можете підгодовувати золою та насолоджуватися розкішним виглядом ваших зелених улюбленців.