Досвідчені агрономи завжди проводять обробку грунту з використанням марганцівки чи мідного купоросу. Ця елементарна дая необхідна для того, щоб підготувати землю для нових посадок та покращити її стан.
Якщо під час збору часнику ви виявили на ньому шкідників, то землю додатково рекомендується обробити інсектицидними засобами.
В той же час мідний купорос – чудовий засіб від всякої “нечисті”, адже він допоможе вирішити проблему з грибками, нематодами та іншими проблемами, які можуть залишитися після часнику.
Але користуватися мідним купоросом потрібно обережно і тільки за рецептом. На одне відро теплої відстояної води треба розвести 3-4 грами мідного купоросу, і такого обсягу вистачить на один квадратний метр.
Обробку найкраще робити у теплу суху погоду, а розчин використовувати відразу після приготування. Перед поливом потрібно видалити з грядки залишки бадилля, кореневої системи, ретельно вирвати всі бур’яни до останньої травинки і добре розбити грудки ґрунту. Ґрунт має бути пухким.
Купорос може не тільки дезінфікувати ґрунт, але й накопичувати в ньому мідь, що не завжди добре, і її надлишок буде негативно відбиватися на родючості.
Досвідчені дачники рекомендують використовувати цей метод не частіше, ніж раз на три-чотири роки після збору врожаю навесні або восени. Висаджувати наступні рослини після обробки купоросом можна тільки через 30 днів після обробки. Набагато простішим і безпечнішим способом буде внесення марганцівки – її можна використовувати щороку.
На 2-4 грами розводять одне відро води і проливають це відро на кожні два квадратні метри. Найкраще марганцівка підходить для обробки чорнозему та дернового ґрунту, оскільки вона сильно окислює землю.