Беру 1 ст. л. деревного попелу та готую “чарівний” розчин: кабачки після нього плодоносять аж до морозів

Кабачки – популярна городня культура, яку багато хто обожнює, адже з цим овочем можна приготувати безліч страв на будь-який смак. Саме через це хочеться якнайдовше продовжити їх період плодоношення.

Мало хто знає, але кабачки можуть рясно плодоносити навіть до пізньої осені за умови правильного догляду та вчасного підживлення. До того ж, найефективніше працюють органічні добрива, які є доволі недорогими та доступними.

Привальний полив кабачків

Кабачки потребують рясного поливу по мірі підсихання землі, який здатний забезпечити проникнення води в ґрунт на глибину близько 50 сантиметрів. При цьому не рекомендується застосовувати для поливу холодну воду, оскільки вона може викликати спазм капілярів коренів, що в результаті ускладнить всмоктування води та призведе до стресу рослин.

До того ж, холодна вода може спричинити розвиток кореневої гнилі. Тому для проведення поливу найкраще застосовувати воду з температурою не менше ніж 20 градусів.

Регулярне видалення листя

У тому випадку, коли кабачки вирощуються на родючому ґрунті, вони формують великі кущі з густим листям, яке в спекотну погоду запобігає пересиханню ґрунту. Однак при дощах і зниженні температури зростає ризик грибкових захворювань і загнивання зав’язей.

Це підживлення творить дива: збираю потім після нього щедрий врожай кабачків
Це підживлення творить дива: збираю потім після нього щедрий врожай кабачків

Через це важливо час від часу прибирати старі, пожовклі та пошкоджені листя приблизно один раз на 7 днів, щоб уникнути стресу для рослин. Після завершення видалення листя слід підгодувати кабачки за допомогою азотних добрив для стимуляції їх подальшого росту.

Підживлення для продовження плодоношення

У серпні кабачкам необхідний кальцій, йод, фосфор, калій та бор. Саме тому для проведення підгодівлі кабачків на початку місяця можна використати гнойову рідину в пропорції з водою 1:10 чи розчин на основі заброджених трав у співвідношенні 1:3. Для того, щоб приготувати розчин з трав, слід наповнити діжку скошеною травою приблизно на 2/3, налити воду, закрити кришкою та залишити засіб бродити на сонці орієнтовно 7 днів.

Вкінці серпня експерти радять провести другу підгодівлю. Для цього необхідно приготувати розчин на основі деревного попелу: в одному літрі води слід розвести одну столову ложку попелу. Крім того, можна також застосувати і борну кислоту: в одному відрі води варто розвести 10 грамів цього засобу. Однак, якщо ви збираєтеся застосовувати борну кислоту після попелу, то тоді експерти рекомендують зачекати приблизно 7 днів.

Популярне

Подібні новини