Майже кожен городник вирощує на своїй ділянці полуниці. Важко знайти дачну ділянку, на якій би не було кількох грядок такої ароматної ягоди. Втім, не так часто можна побачити доглянуті грядки з полуницею – часом вони виглядають, як закинута та вкрита кущами й вусами галявина. Лінь – це часто основна причина, чому грядки перетворюються в закинуті.
Як доглядати за полуницею
Одразу після збору врожаю потрібно зрізати з кущів усе старе та вже пожовкле листя. Це зможе допомогти вам покращити циркуляцію повітря та не дати хворобам розвиватись. Експерти радять залишити всього 2-3 молодих і здорових листки у самому центрі розетки для кращого фотосинтезу.
Листя потрібно зрізати гострим секатором, а залишати варто тільки пеньки висотою до 2 сантиметрів. Потрібно видалити всі довгі пагони – вуса. Це потрібно для того, аби рослина не витрачала власні сили на їхнє годування.
Якщо на ваших грядках є мульча, то після процедури обрізки потрібно прибрати стару мульчу та замінити її новою. Далі варто розпушити ґрунт і тільки після цього викладати свіжу мульчу шаром 5 сантиметрів. Важливо пам’ятати, що мульчування завжди виконують тільки після якісного зволоження ґрунту.
Також потрібно пам’ятати і про те, що важливо вносити харчування, в якому багато фосфору та калію. Це допоможе рослині закласти квіткові бруньки на наступний сезон. За словами експертів, зручно використовувати спеціальні добрива для полуниці. Головне – не використовувати ті, де занадто багато азоту.