Полуницю завжди називали примхливою культурою, а особливо ті городники, які з нею стикались не один рік. Неможливо отримати високі врожаї, якщо не докласти багато зусиль. За словами експертів, найважливішим етапом у догляді є внесення підкормок.
Добриво для полуниці
Втім, не можна назвати універсальне добриво для кожного куща полуниці – мовляв, візьміть стільки золи та змішайте з такою кількість органіки. Це буде помилковим твердженням, адже все залежить від сумісності мікро- та макроелементів.
Крім того, важливу роль відіграє фаза розвитку полуниці. На кожному етапі рослині потрібні різні елементи. Наприклад, навесні кущики “хочуть” більше азоту, а коли на пагонах з’являються квіти, їм потрібно більше калійних добрив.
Удобрювати полуницю експерти радять з огляду на її стан. Саме тому ніколи не потрібно прислухатись до “універсальних порад” від інших городників. Такий варіант догляду за полуницею може принести тільки більше клопоту та проблем.
Успіх полягає в тому, аби підтримувати співвідношення корисних елементів. Яке добриво ви б не хотіли внести, важливо вміло та правильно його збалансувати, аби отримати максимальну користь для свого врожаю.
На початку вегетаційного сезону потрібно внести азот і калій у співвідношенні 1:1. Коли над кущами з’являться квітконоси, потрібен той самий азот і калій, але 1:3. У період, коли починають формуватись зав’язі, внесіть калій і магній у пропорції 4:1, а ось у період дозрівання ягід – 1:3. Після цього рослині потрібен цинк і фосфор у пропорції 10:1.