Кавун на українських городах є найулюбленішою та найпопулярнішою ягодою. Аби порадувати себе плодами цієї рослини, потрібно підібрати для неї правильний догляд і вчасно внести добрива. Важливим елементом для кавунів є калій.
Якщо його у ґрунті мало, то жіночі квітки рослини починають погіршувати свій розвиток. Якщо ж цього елемента достатньо, то вони ростуть активно та стабільно, без перебоїв. Це призводить до збільшення врожайності та підвищення імунітету.
Погане добриво для кавунів
Садівники точно знають, що зола, отримана від спалювання дерев, є незамінним елементом у процесі боротьби з баштанною попелицею. Втім, якщо ви вирощуєте кавуни, то використовувати такий компонент не радять. Він дуже швидко знижує кислотність ґрунту, що негативно впливає на ріст ягоди.
Якщо використовувати золу для удобрення кавунів, варто приготуватись до різкого зменшення рівня заліза, марганцю та фосфору в складі ґрунту. Це призведе до серйозного порушення водного обміну, який є основою для вирощування солодкого та соковитого кавуна. Ягода почне просто тріскатись і гнити.
Якщо мова йде про органічні добрива, то найкращим варіантом стане перепрілий пташиний послід. А ось використання перепрілого гною може спричинити зниження імунітету рослини та підвищення хворобливості. Оскільки кавун є доволі чутливою та ніжною до складу ґрунту ягодою, експерти радять з особливою уважністю підходити до процесу вибору та приготування добрива для рослини.