Ранньостиглу моркву викопують вже в серпні, тому якщо й робити підгодівлі для неї, то тільки у перших числах місяця.
Ви ж пам’ятаєте, що за 20 днів до збирання моркви будь-які підживлення для неї давати вже пізно? А ось пізньостиглу моркву, яка продовжує зростати до кінця вересня, у серпні обов’язково потрібно підгодувати, і дачники розкажуть про кілька народних засобів. Однією з найкращих підживлень для моркви є обприскування борною кислотою.
Це збільшує лежкість моркви в зимову пору року, насичує овоч каротином і допомагає накопичувати більше цукрів, через що овоч буде значно солодший. Розводимо чайну ложку борної кислоти у склянці гарячої води, переливаємо розчин у відро з водою та обприскуємо в похмуру погоду або ввечері. А залишками розчину можна обприскати буряк – вона теж чудово відгукується на бор.
Також важливим підживленням буде деревна зола, яка багата калієм і фосфором, та стимулює зростання коренеплоду. Заливаємо склянку золи літром гарячої води, залишаємо на ніч, потім переливаємо розчин у відро з водою і поливаємо по грядці на зволожений ґрунт. Якщо немає часу возитися з народними засобами, можна внести мінеральні підживлення.
Найкраще підійдуть суперфосфат та сульфат калію. Розчиняємо столову ложку суперфосфату в літрі теплої води, потім додаємо цей розчин у відро для поливу і додаємо одну ложку сульфату калію. Поливаємо по борознах, а через тиждень ще й обприскуємо моркву сульфатом калію.