Залишилося всього пару тижнів теплого літа та врожайного сезону. Проте саме зараз настав час попіклуватися про ґрунт та закласти фундамент для підвищення родючості землі.
Здається, поки грядки ще повні, то й окрім поливу нічого й робити не потрібно. Втім, це не так.
Перш за все, варто завершити збір врожаю. Це стосується не лише ранньостиглих культур, але й слід прибрати падалицю, зокрема яблука та груші, які опинилися на землі. Залишати ці фрукти на ділянці не рекомендується, оскільки вони можуть стати джерелом хвороб і шкідників. Крім того, залишена на землі садовина перешкоджають належній підготовці ґрунту для подальших заходів.
Після очищення ділянки, варто засіяти порожні місця сидератами. Це може бути фацелія, гірчиця або горох – рослини, які не лише збагачують ґрунт необхідними поживними речовинами, але й слугують профілактикою появи шкідників.
Сидерати відомі своєю здатністю збагачувати ґрунт азотом, а це зараз дуже важливо для боротьби з личинками хруща, які не переносять високої концентрації цього елементу. Комахи як раз можуть виводити зараз потомство, яке ладне пережити зиму. Настав час їм завадити у цьому.
До того ж, ці рослини допомагають поліпшити структуру ґрунту, роблять його більш пухким і здатним утримувати вологу.
Іншим важливим завданням є підготовка компосту для підживлення грядок. Під час останніх двох тижнів серпня можна розпочати цей процес, що дозволить отримати поживне органічне добриво, яке слід закласти у землю перед зимою.
Проте слід бути обережним з компонентами, які додаються до компосту. Не рекомендується класти яблука-падалицю, овочі з ознаками плісняви та папір.