Вичитала в бабусиному журналі 90-х років: даю всього 150 г цього добрива – і полуниця родить, як скажена

Напевно, для кожного дачника полуниця є найбільш довгоочікуваною та бажаною ягодою. Смак полуниці не зрівняється ні з чим, особливо якщо зірвати її зі свого кущика.

Проте, доглядаючи за полуницею, не можна забувати, що навіть після плодоношення кущ вимагає до себе великої уваги, особливо на початку вересня.

Полуницю потрібно обрізати. Найкраще робити це відразу після плодоношення наприкінці серпня або на початку вересня, щоб рослина встигла наростити нове листя до морозів і пішла в зиму міцною. Якщо обрізку виконувати пізніше, слід видаляти тільки хворе та засохле листя.

Полуницю потрібно розпушувати, особливо в міжряддях, і робити це дуже ретельно. Це допоможе покращити обмін кисню та захистити рослину від втрат вологи. Бур’яни також треба видаляти. Якщо рослини були замульчовані, усю мульчу потрібно прибрати, оскільки там могли оселитися шкідники, які готуються до зимівлі.

Городники розповіли про догляд за полуницею у вересні
Городники розповіли про догляд за полуницею у вересні

Необхідно видаляти вуса на полуниці. Вони наростають під час збору врожаю і навіть пізніше, тому їх потрібно обрізати секатором. Однак перед обрізанням інструмент слід ретельно продезінфікувати.

Полуницю необхідно поливати. Це дуже важливо при догляді за нею. З кінця серпня і до кінця вересня слід провести не менше трьох поливів загальним об’ємом по 40 літрів на квадратний метр. Взимку рослини можуть загинути не від морозу, а через нестачу вологи, що потрібно запобігти.

Полуницю також потрібно підгодовувати. Це робиться тричі за сезон: навесні, у серпні або вересні та наприкінці жовтня. Восени найкраще використовувати органічні підживлення, які розпушують ґрунт і допомагають довше утримувати вологу. Дуже корисною буде зола, яка містить необхідні фосфор і калій. На кожен квадратний метр посадок потрібно використовувати близько 150 грамів.

Популярне

Подібні новини