90% садівників проводять цю процедуру неправильно: всі секрети обрізки малини на зиму від агрономів

Малина посідає особливе місце серед усіх садових культур. Її неймовірний аромат і смак роблять цю ягоду однією з найбільш улюблених серед городників.

Проте для того, щоб щороку насолоджуватися багатим урожаєм, необхідно знати всі тонкощі догляду за малиною після закінчення періоду плодоношення. Розповідаємо далі у матеріалі, як правильно проводити обрізку малини після збору ягід для того, щоб забезпечити кращий урожай у наступному сезоні.

Після збору врожаю малини необхідно провести її обрізку, оскільки без цього ягода може здичавіти, стати дрібнішою і менш урожайною. Найбільш підходящим моментом для цього є період відразу після плодоношення куща. Для звичайної садової малини оптимальним часом вважається кінець серпня – початок вересня, тоді як ремонтантну малину краще обрізати пізніше, оскільки вона продовжує плодоносити восени.

Обрізка малини після збору ягід сприяє прорідженню кущів, забезпечуючи їм більше повітря, світла та поживних речовин. Такий підхід допомагає знизити ймовірність розвитку захворювань і появи шкідників, а також дозволяє рослині спрямувати свої ресурси на розвиток сильних і здорових пагонів, що в підсумку підвищує врожайність.

Багато садівників робить цю процедуру неправильно: ділимося секретами обрізки малини
Багато садівників робить цю процедуру неправильно: ділимося секретами обрізки малини

Під час обрізки спочатку видаляють торішні пагони, які мають коричневий відтінок і більше не принесуть плодів (їх радять зрізати біля самої основи куща). Після цього вкорочують верхівки молодих зелених пагонів, що перевищують один метр у висоту. Далі видаляють слабкі і тонкі молоді пагони, висота яких менше метра, а також бічну поросль. Сильні та здорові молоді пагони нижче метра залишають для подальшого розвитку.

Для ремонтантної малини рекомендується після завершення плодоношення зрізати всі пагони під корінь, що забезпечує кращий ріст і плодоношення в наступному сезоні. Усі обрізні роботи слід виконувати за допомогою стерильного секатора або садових ножиць, які обов’язково потрібно продезінфікувати, наприклад, аптечним “Хлоргексидином”, щоб запобігти можливому зараженню рослин після роботи з іншими кущами чи деревами.

Після завершення обрізки всі зрізані гілки потрібно зібрати та спалити, що допоможе уникнути поширення хвороб і шкідників. Додатково рекомендується підгодувати кущі золою, щоб забезпечити їм необхідні мікроелементи для успішної підготовки до зими та активного росту навесні.

Популярне

Подібні новини