Важко знайти на ділянці такі плодові дерева, які б не були листопадними. Восени городники стикаються з проблемою, коли залишається занадто багато листя. Втім, просто викидати його не варто. У ньому міститься дуже багато поживних речовин та елементів, які здатні допомогти вашій ділянці та захистити її від згубного впливу зими – холодної та суворої.
Як використовувати опале листя
Саме тому рішення викинути та повністю позбутись від опалого листя буде помилкою. Так багато садівників просто причепами вивозять зі свого володіння рослинні залишки. Втім, листя – це цінний ресурс, який варто використовувати різними способами. Розповідаємо про 2 найпопулярніші варіанти, які врятують вашу ділянку.
З огляду на те, що останніми роками все частіше городники стикаються з холодними веснами у регіонах, де раніше спостерігався помірний клімат, важливо вирішити проблему. Дедалі популярнішими стають теплі грядки. Готуючи й у себе такі, експерти радять закладати в них не тільки сидерати й гілочки, але й залишки опалого листя.
Що стосується спалювання опалого листя, то ця тема залишається неоднозначною і часто викликає суперечки. Головне – робити це в міру, але повністю відмовлятись необов’язково. Спаліть тільки те, що вам потрібно для створення золи, а не цілу гору листя.
Навіщо взагалі палити листя? В ньому міститься велика кількість калію. У порівнянні з іншими видами золи, ця є найкориснішою. Золу з опалого листя ви зможете використовувати для удобрення навесні.