Вносити потрібно не чистий крохмаль, хоча він також певною мірою покращує структуру ґрунту, але краще використовувати картопляні очищення.
У них міститься багато крохмалю, глюкози, органічних кислот та корисних мікроелементів, зокрема калій. Таке підживлення забезпечить рослину енергією для зав’язування качанів, силою для активного плодоношення та формування великих і здорових головок капусти.
Плоди стануть соковитішими і смачнішими. Для приготування добрива необхідно ретельно промити картопляні очищення у тазу з теплою водою та видалити з них увесь бруд.
Після цього очищення потрібно ретельно висушити паперовими рушниками — тільки так у них збережуться мінеральні речовини, крохмаль, сіль та інші корисні елементи, які позитивно впливають на ріст і розвиток качанів капусти.
Потім кілограм картопляних очищень заливаємо відром води і настоюємо протягом 3-4 днів. Після цього отриманий розчин потрібно пролити під кожен качан капусти, по одному літру на рослину, в серпні.
Такий розчин стимулює розвиток плода, забезпечує його калієм і покращує структуру ґрунту. Крім того, картопляні очищення можна використовувати при висаджуванні розсади капусти.
Для цього потрібно замочити очищення у воді, щоб вони набрякли, потім розім’яти їх руками до кашоподібної маси і покласти по дві столові ложки цієї каші в кожну лунку. Далі зверху сиплемо шар грунту, потім знов кашу та знов землю.
Після цих маніпуляцій висаджуємо розсаду капусти і присипаємо землею.