Зберігати врожай буряків – справа непроста, але ж така потрібна. Починають підготовку до цього ще з грядки. Обирайте такі плоди, на яких немає вад. Занадто великі плоди чи ті, що вже пошкоджені, потрібно з’їсти одразу. Шкірка має бути гладкою, для кращої лежкості.
Як зберігати врожай буряків
Бадилля буряка потрібно зрізати, залишаючи один хвостик. Але робити це потрібно дуже обережно, аби не пошкодити рослину. Якщо ж зачепили м’яку частину, то такі плоди теж потрібно одразу з’їсти, інакше вони зіпсуються в процесі зберігання. Буряк потрібно залишити просихати день на сонці та два дні в затінку.
Найкращі умови для зберігання буряків – температура трішки вища за нуль та вологість не більш як 90%. У підвалі такі умови створити найпростіше. Складайте плоди в ящики та пересипайте їх піском. Також можна зберігати буряк у сітках.
У квартирі зберегти свій врожай буде набагато складніше. Ви можете тримати буряк на балконі, якщо він утеплений. Також підійде прохолодна й темна комора. Холодильник, звісно, теж підходить, але знайти там багато місця доволі непросто.
Найголовніше, аби в місці для зберігання гуляло повітря – інакше з’явиться пліснява. До слова, існує ще один – дідівський метод надовго зберегти буряк. Для цього потрібна глина, яку треба розвести з водою до стану густої сметани. Тиждень вона має простояти, аби добре розмокнути. Далі потрібно занурити кожен буряк у суміш, аби він покрився тонким шаром глини. Висушіть плоди та викладіть їх в ящик. Так буряк може лежати до 9 місяців і не втрачати смакових якостей.