Петрушка, кріп та інша зелень є не лише головною “винуватицею” яскравого смаку у страв, але й джерелом корисних вітамінів і мікроелементів. У літній період її дуже багато, а тому городники прагнуть заготувати її і на зиму. Втім, зробити це так, аби зберегти смак та користь петрушки чи кропу, доволі непросто. У цій статті розкриваємо секрет, як все-таки досягти такого результату.
Як зберігати зелень взимку
Починати варто з попередньої підготовки зелені до зберігання. Її потрібно ретельно перебрати та видалити жовте й зіпсоване листя. Крім того, видаліть і стебла. Промийте зелень під проточною водою – обов’язково холодною. Після цього замочіть зелень на декілька хвилин у прохолодній воді, аби повністю позбутись від бруду, ґрунту та піску.
На промиванні процес підготовки зелені не завершується. Далі потрібно добре її просушити. Без цього вам не вдасться довго зберегти смак та аромат зелені – вона швидко почне псуватись, а в морозилці і взагалі стане водянистою.
Викладіть зелень в один шар на рушник, а потім покладіть на свіже повітря, але не на сонце. Почекайте 8-10 годин. Після цього можете братись до наступного року заготівлі продукту. Засолювання – найпопулярніший варіант підготувати зелень до тривалого зберігання.
Для засолювання потрібен 1 кілограм будь-якої зелені та 250 грамів солі. Петрушку, кріп чи іншу рослину потрібно вимити, просушити та дрібно нарізати. Далі її потрібно змішати із сіллю, щільно укласти в стерилізовані та сухі банки. Коли зелень пустить сік – зазвичай через два дні – приберіть її у погріб чи холодильник.