Однак в опалювальний період доводиться сушити білизну на радіаторах або в сушарках, і в цьому є свої плюси та мінуси. Загалом, сушіння речей у приміщенні — це вимушений захід. Взимку білизна на вулиці не висохне, а іноді навіть влітку немає іншого місця для її сушіння, окрім кімнати.
Колись мало хто замислювався про те, де сушити випрану білизну. Її розвішували над газовими плитами, у ванній або навіть у кімнаті, аби вона просто висохла. Проте останні дослідження англійських вчених застерігають від сушіння речей у приміщенні.
Дехто може сказати, що так білизна сохне швидше, однак вологість у кімнаті при цьому підвищується. Найчастіше, в опалювальний сезон ми страждаємо від сухого повітря. Але, згідно з санітарними нормами, вологість у приміщенні не повинна перевищувати 60% влітку та 45% взимку.
Якщо рівень вологості вищий, виникає ризик поширення грибкових мікроорганізмів, оскільки зайва вологість створює сприятливе середовище для їхнього розвитку, але несприятливе для нашого здоров’я. Окрім цього, більшість із нас використовує пральні порошки та ополіскувачі для білизни, які не завжди повністю вимиваються з тканини.
Внаслідок сушіння речей у кімнаті, запах порошку та залишки хімікатів поширюються в повітрі. Хімічні речовини можуть подразнювати дихальні шляхи і викликати алергічні реакції. Мікрочастинки порошку потрапляють у наш організм через рот і ніс, а також можуть вплинути на домашніх тварин.
Це може спричинити розвиток дерматиту. Також цвіль може розвиватися в пральній машині через неналежний догляд, і все це може потрапляти на випрану білизну. Якщо сушити речі в приміщенні, може з’явитися характерний запах вогкості. Іноді навіть, незважаючи на використання великої кількості прального порошку, речі можуть пахнути ганчіркою для підлоги. Усе це постійно циркулює кімнатою, особливо якщо там немає належної вентиляції.
Якщо немає можливості сушити білизну на свіжому повітрі, важливо вибрати для цього правильне місце. Спальня для цього не підходить через вже згадані причини. На кухні також небажано сушити речі, оскільки там змішуються різні запахи, а сушіння білизни над газовою плитою може бути небезпечним.
Ванна кімната, зазвичай, занадто волога для цього. В маленькій квартирі можна використовувати балкон — навіть якщо там мало місця, він добре провітрюється. На балконі можна встановити підвісну сушарку, яка не займатиме багато простору.
У холодну пору року речі можна початково сушити на балконі, а потім досушувати їх у приміщенні. Якщо на балконі є тепла підлога, то речі висохнуть навіть узимку. Для цього також давно вигадали електричні сушарки, які допомагають вирішити цю проблему.
Якщо можливості перенести сушіння білизни з кімнати в інше місце немає, можна використовувати дитячий пральний порошок або натуральні екологічні засоби, наприклад, господарське мило, які менш шкідливі для здоров’я. Важливо також провітрювати приміщення щодня та прасувати речі праскою.