Як без зайвих зусиль усунути огидний наліт на душовій лійці – 4 найкращі методи із журналу з 90-х

Жорстка вода неминуче призводить до появи нальоту в душовій лійці. Такі забруднення потрібно систематично прибирати. Як це зробити, підкажемо у нашій статті.

На поверхні душової лійки з часом можуть накопичуються мінеральні відкладення, вапняний наліт і бруд, що в результаті призводять до зменшення напору води та неправильного розподілу струменів.

Однак замість того, щоб намагатися механічно очистити лійку за допомогою голки чи купувати нову, існує кілька досить дієвих способів, які дозволяють у домашніх умовах повернути їй чистоту та функціональність без особливої мороки.

Способи очищення душової лійки в домашніх умовах

Окріп і лимонна кислота

Спочатку необхідно зняти лійку з душу та помістити її у відповідну ємність. Далі слід залити лійку окропом, попередньо додавши дві столові ложки лимонної кислоти. Лимонна кислота надзвичайно добре руйнує вапняний наліт і усуває неприємні запахи. У цьому розчині радять залишити лійку приблизно на 15 хвилин, після чого ретельно її промити під проточною водою. Усі забруднення повинні будуть зникнути.

Після цих 4 ефективних способів душова лійка знову чиста і працює на всі сто: лайфхак без зайвих клопотів
Після цих 4 ефективних способів душова лійка знову чиста і працює на всі сто: лайфхак без зайвих клопотів

Газовані напої

Лійку треба залити гарячою газованою водою, яка містить вуглекислоту та ортофосфорну кислоту, що допомагають видаляти наліт та іржу. У газованій воді необхідно залишити лійку приблизно на дві години, після чого ретельно промити її під проточною водою. Газовані напої, наприклад, кола, мають дивовижні очищувальні властивості завдяки своєму потужному складу.

Лимон і сіль

Для цього способу слід змочити поверхню лійки водою та посипати її дрібною кухонною сіллю. Потім потрібно взяти половину лимона та почати терти ним лійку, приділяючи особливу увагу місцям із найбільшим накопиченням нальоту. Лимонний сік діє як м’який абразив і допомагає видалити стійкі забруднення. Рекомендується зачекати приблизно 20 хвилин, а після цього змити все водою.

Оцет

Лійку потрібно замочити в ємності з розчином води та оцту у співвідношенні 2:1. У цьому розчині рекомендується залишити лійку на добу. Оцтова кислота здатна ефективно справлятися з різними видами нальоту та мінеральних відкладень. Після цього часу лійку варто промити звичайним способом, використовуючи м’яку губку або ж щітку.

Популярне

Подібні новини