Професійна садівниця попереджає: 2 ганебні промахи, які зведуть нанівець весь ваш догляд за пеларгонією

Пеларгонія або герань - це дуже красива квітка, яку обожнюють мільйони українок. За рослиною важливо правильно доглядати, або вона тішила цвітом. Розповідаємо про головні помилки.

У цій статті ми поділимося основними помилками, яких припускаються квітникарі під час догляду за кімнатними геранями в грудні.

Перша помилка – це нестача освітлення. Герань дуже любить світло, і без нього вона швидко втрачає об’єм і в’яне. У літню пору року горщик із квітами необхідно ставити на сонячне підвіконня, захищаючи рослину від прямих сонячних променів.

У зимовий період ідеальним варіантом буде використання фітолампи, що дозволить збільшити світловий день до 13-15 годин. За умови достатнього освітлення прищипувати рослину не варто, адже вона випускатиме бічні пагони, і в горщику буде не одна квітка, а кілька. Якщо знехтувати цим, то навіть за якісного ґрунту цвітіння пеларгонії може не настати.

Квітникарі назвали помилки при вирощуванні пеларгонії
Квітникарі назвали помилки при вирощуванні пеларгонії

Друга поширена помилка – це надлишок азоту в підживленні. Варто пам’ятати, що азотні добрива вносяться лише навесні або влітку, і навіть тоді – у комплексі з мінеральними добривами. Азот сприяє бурхливому росту пагонів, але може перешкоджати формуванню квітів, тому захоплюватися таким підживленням не слід.

Третя помилка – це нехтування обрізкою. Щоб герань не втрачала своєї привабливості та добре розвивалася, її потрібно регулярно обрізати двічі на рік. Першу обрізку проводять на самому початку весни, а другу – після завершення цвітіння.

Видаляти варто лише молоду поросль, що не росте зі стебла; все інше необхідно залишити. Така обрізка позитивно вплине на цвітіння, ріст і розвиток рослини. Без неї герань ризикує перетворитися на безформний, зарослий кущ.

Обов’зково спробуйте наші рекомендації і ваша пеларгонія точно здивує своїм пишним цвітом.

Популярне

Подібні новини