Матеріали, з якого виготовляється кухонний посуд, може впливати на смак готових страв. Експерти зазначають, що посуд навіть із найдорожчої категорії товарів може стати причиною металевого присмаку у готовому обіді чи вечері. Річ у тім, що сік продуктів вступає в хімічну реакцію з компонентами посуду, що в результаті стає причиною погіршення смакових якостей страви.
З якого посуду не можна їсти
Чавунний посуд славиться міцністю та здатністю рівномірно розігріватись. Разом із тим, він схильний до впливу кислих інгредієнтів, що може позначитись на смакових якостях страви та додати їм відтінку металу. Крім того, пориста структура посуду з чавуну добре утримує в собі запахи, передаючи їх з одної страви до іншої. Особливо це відчувається, коли ви готуєте страви зі спеціями.
Алюмінієвий посуд експерти також не радять використовувати для приготування їжі. Хоча він має високу теплопровідність, при контакті з томатним соусом чи лимонним соком може виділяти частинки металу, які потрапляють до вашої їжі. Тривале використання такого посуду може призвести до накопичення в організмі алюмінію, що призводить до появи проблем із нервовою системою.
Мідний посуд – один із найпопулярніших варіантів для домашньої кухні. Його полюбляють за рівномірне нагрівання, але не люблять за негативний вплив на смак готової їжі. Волога на поверхні посуду призводить до утворення патини – нальоту. Він вступає в реакцію з продуктами та робить їх гіркими.