У домашньому будівництві використовується багато народних методів, які здаються логічними. Але насправді вони можуть зашкодити всій конструкції. Одним з них є додавання рідкого мила в цементний розчин. Багато хто вважає, що ця добавка покращить властивості бетону. Спершу бетон дійсно може здаватися міцним. Але потім він починає розвалюватися.
Але чому взагалі люди почали використовувати такий “лайфхак”? Просто господарі регулярно намагаються знайти загальнодоступні та дешеві способи зробити бетон більш пластичним та міцним. Звідси й з’явилася “технологія” додавання рідкого мила. За задумом воно має зробити розчин більш еластичним, полегшити розрівнювання та покращити адгезію.
Класно, правда? Однак це не працює. Професійні будівельники в жодному разі не радять цей метод, бо він руйнує бетонну суміш. Тобто мило банально не хоче “дружити” з компонентами, які містяться в бетоні. А через це суміш у процесі засихання не стає міцною.
Будівельники підрахували, що залежно від кількості доданого мила втрачається від 30 до 60% міцності бетону. Також через це знижується водостійкість. Як результат — на поверхні спершу з’являються мікротріщини, а потім вона починає швидко розвалюватися.
Тож від рідкого мила точно варто відмовитися. Якщо хочете досягнути результату, тоді треба звернутися в будівельний магазин. Пластифікатори, прискорювачі твердіння та інші добавки дозволять досягнути бажаного результату практично зі 100% ефективністю.
Звісно, мило коштує значно дешевше, та й під рукою постійно. От тільки задумайтеся про те, чи готові ви витратити за кілька років гроші на новий бетон, бо попередній розвалився? При цьому його вигляд почне псуватися значно раніше. Тож не всюди потрібно старатися знайти економію. Іноді рішення заплатити більше забезпечує її в майбутньому.