На вулиці вже буквально пахне Новим роком – у деяких містах України випадає сніг, всюди холодно та пахне мандаринами. Саме тому українці почали обирати та наряджати ялинки у своїх оселях. Хтось обирає штучні дерева, адже це – вічний та універсальний варіант. Але багато хто цінує безпосередньо свіжий ялинковий аромат, а тому обирає живу новорічну “красуню”. Розповідаємо декілька секретів.
Як доглядати за живою ялинкою
Новорічна ялинка простоїть до самого Старого Нового року, якщо правильно підготувати місце для її зберігання. У воду, якою дерево буде живитись протягом святкових канікул у вашому домі, потрібно додати трішки цукру. За словами експертів, така добавка стане незамінною, аби голочки не впали у перший же вечір. А що ще зробити, аби дерево стояло якомога довше?
На питання “Як продовжити життя ялинці?” існує кілька відповідей. По-перше, не варто ставити живу ялинку занадто далеко від дати свята. Найкращий час – нарядити красуню за 3-4 дні до Нового року. Втім, купити дерево на базарі чи в магазині потрібно раніше, адже вона декілька годин повинна постояти у під’їзді. Крім того, перед зануренням дерева у воду його потрібно освіжити, відрізавши декілька сантиметрів стовбура пилкою.
Важливо не забувати і про те, що новорічне дерево потрібно встановлювати на достатній відстані від джерел тепла – ніяких батарей поруч. Ви можете поставити ялинку не у воду, а в пісок, який будете регулярно поливати. Якщо ж дерево стоїть у воді, то в неї краще додати столову ложку цукру та таблетку аспірину на літр води.