4 ложки на відро — і зелений красуня-символ Нового року простоїть 2 місяці: “жива вода” для вашої ялинки

Хочете, щоб ялинка якомога довше тішила вас своєю красою? В такому разі скористайтеся простим та дешевим лайфхаком, який дозволить новорічному дереву стояти місяцями.

Новорічна ялинка — це незамінний символ зимових свят. Вона завжди дарує чудовий настрій усій родині. Особливо коли ялинка справжня, а не штучна! Однак зберегти це красиве дерево свіжим та яскравим надовго складно, тому у багатьох людей воно швидко летить на смітник.

Звісно, багато господарів з цим не миряться. Тому у людей є різні хитрощі, якими вони хочуть зробити так, щоб ялинка стояла довше. Хтось для цього купує щось дороге в магазинах, але досвідчені садівники знають, що трішки уваги, турботи та дешеві засоби спрацюють краще.

Садівники розповіли, що зробити, щоб новорічна ялинка стояла довше
Садівники розповіли, що зробити, щоб новорічна ялинка стояла довше

Секрет тривалої свіжості набагато простіший, ніж здається. Але необхідно скористатися цим лайфхаком одразу після покупки, інакше потім його ефективність буде майже нульовою. Для цього спершу потрібно підрізати стовбур приблизно на 2-3 см. Це допоможе дереву краще поглинати вологу. Без цього всі наступні кроки не забезпечать бажаного результату.

Далі ялинку встановлюють у відро з піском або спеціальним субстратом, котрий забезпечує додаткову стабільність та живлення. Але головний секрет ховається у спеціальному розчині, після якого хвойне дерево буквально оживає. Рецепт простий до неймовірності: на 9 літрів теплої (близько 30 °C) води додають чотири столові ложки звичайного оцту 9%.

Садівники розповіли, що зробити, щоб новорічна ялинка стояла довше
Садівники розповіли, що зробити, щоб новорічна ялинка стояла довше

Температура та склад розчину мають принципове значення — вони буквально “вмикають” внутрішні резерви дерева. Багато хто не вірить, що такий нехитрий спосіб може бути дуже ефективним. Але це дійсно так! Поливати розчином ялинку треба щоденно. Вода має бути саме трішки теплою, а не холодною. Проте в жодному разі не гарячою!

Також варто подбати про інші умови. Наприклад, тепло. Якщо воно надмірне, то дереву це шкодить, бо швидше випаровується волога, через це зрештою ялинка осипається. Ставте дерево трохи далі від батарей/обігрівачів та бажано не навпроти сонячного вікна.

Популярне

Подібні новини