Можливо, ви чули приказку “тримай ноги в теплі, живіт — в голоді, а голову — в холоді”. Вона може здаватися дивною, але в ній є сенс. Тримання голови в холоді має переносне значення, оскільки для прийняття правильних рішень потрібен спокій. Що стосується голоду, то вам про це скажуть навіть лікарі. Звісно ж, не потрібно ходити голодними. Але після трапези потрібно відчувати не набитий шлунок, а легкий голод. Саме тоді їжа й буде корисною.
А ось щодо ніг в теплі — це перший та головний пункт. Дійсно, замерзання ніг може привести не лише до дискомфорту, але навіть до різних недугів. Тому потрібно дбати про те, щоб ноги завжди були в теплі. Зокрема, коли ви ходите вулицею. А що зігріває найкраще? Так, вовна! Достатньо скачати невелику кульку з натуральної вовни, покласти її під устілку в зоні п’ятки, і ви одразу помітите результат. Хоча не всі згодні саме з використанням кульки.
Все ж кулька, навіть коли розпластається, утворить під устілкою нерівномірну товщину. Тому можете рівно викласти її під п’ятою. А для кращого результату можна акуратно приклеїти вовну на устілку чи навіть покрити її повністю. Але не використовуйте надто багато клею, бо інакше теплоізоляційні властивості будуть значно гіршими. Трішки, виключно для фіксації.
Ще одним варіантом для створення теплих устілок є пінофол. Це фольгований пінополіетилен. Він тонкий і гнучкий, тому гарно підходить для вирізання устілок. Для кращої міцності пінофол краще закріпити на основі з лінолеуму. Для з’єднання використовуйте міцний водостійкий клей або ж двосторонній скотч, який дозволить швидко скріпити дві половинки.
Цей варіант теплих устілок буде особливо цікавим людям, які нещодавно робили ремонт. Його перевага у рівномірній товщині, дешевизні та можливості швидко зробити нові устілки, щойно зносяться попередні. Але зауважимо, що устілки допоможуть ізолюватися від холоду знизу. А ось зверху він потраплятиме на ногу, якщо обрати неякісне чи несезонне взуття.