Розумні городники новорічні ялинки не викидають: зберігають хвою, щоб слимаки забули дорогу до городу

Натуральна ялинка чи штучна? Якщо ви віддаєте перевагу першій, то зрештою її доведеться нести на смітник. Чи все ж краще на город? Розповідаємо про лайфхак, що дозволить забути про шкідників.

Якщо ви викидаєте новорічну ялинку одразу після свят, то це неправильно. Звісно ж, ми не говоримо про те, що ялинка має стояти до літа чи навіть поки не дочекається наступниці. Все набагато простіше: ялинкова хвоя дуже корисна для городу. Особливо вона ефективна проти слимаків. Голки дуже колючі, а тому шкідникам неприємно по них повзати. Якщо розсипати їх навколо грядок, то слимаки навряд подолають цей бар’єр, а тому не зіпсують врожай.

Але слимаки — не єдині шкідники, яким не подобається хвоя. Її запах не подобається колорадському жуку та мурахам. Гусінь та деякі види метеликів також не в захваті від хвої. Тож новорічну ялинку, яка вже “відпрацювала” своє, цілком можна перетворити на помічника на власному городі. Але фермери зазначають, що для найкращого результату варто застосовувати не лише хвою.

Городники пояснили, як хвоя допомагає боротися зі шкідниками
Городники пояснили, як хвоя допомагає боротися зі шкідниками

Наприклад, хрестоцвітні блішки й капустяні мухи не люблять деревну золу. При цьому сам попіл дуже корисний для городу, бо містить чимало поживних речовин. А якщо на городі завелися павутинні кліщі чи попелиці, то прогнати їх допоможе настій часнику або гіркого перцю.

До речі, захист від шкідників може бути не лише ефективним, але й дуже красивим. Чорнобривці та настурції гарно відлякують непроханих ґрунтових “гостей”, серед яких нематоди. Також біля грядок можна садити полин, лаванду або пижмо. А для максимальної ефективності варто поєднувати кілька народних методів захисту від шкідників. Від хімії ж краще відмовитися, бо вона шкодить і корисним комахам, як бджоли та джмелі, які запилюють рослини. А ось органічні засоби для них безпечні.

Популярне

Подібні новини