Гречка давно перестала бути простою стравою — це основа для ситних обідів, легкої вечері та навіть деяких десертів. Може здаватися, що готувати цю крупу дуже просто. І це дійсно так. Та настільки ж просто зробити помилку, через яку каша буде розвареною чи твердуватою. Або ж вона просто вийде несмачною. Тому запишіть кілька правил від професійних шефів, які гарантують чудовий результат.
Перший крок — вибір якісної крупи. Краще брати не пропарену гречку з цілими ядрами, без тріщин та домішок. Перед приготуванням крупу треба гарно промити. Інакше будете варити з пилом та дрібним сміттям. Найкраще для промивання підходить друшляк. Насипте туди гречку та промийте під холодною водою. Після цього можна ще й обсмажити її 2-3 хвилини на сухій сковороді для розкриття смаку й аромату.

Після цього можна переходити до варки. Класичний спосіб — варка у каструлі. Класичний спосіб — варіння у каструлі. Пропорції води та крупи залежать від бажаної консистенції. Для розсипчастої каші треба взяти 1 частину гречки на 2 частини води. Якщо подобається ніжніша текстура, то додайте ще пів склянки рідини.
Залийте гречку водою та поставте на плиту. Після закипання додайте спеції, зробіть нагрів мінімальним та готуйте ще 15-20 хвилин. Також можна спочатку закип’ятити воду, додати спеції, а потім уже кинути гречку в окріп. У цьому випадку час варіння теж складатиме до 20 хвилин. Помішувати гречку при цьому не треба!

Для тих, хто поспішає, підійде метод з пакетиком. Але попередньо, звісно ж, вам необхідно купити гречку в спеціальній упаковці. Потім занурте пакетик у киплячу підсолену воду і варіть 15 хвилин без кришки. Воду наливайте з запасом. Через 15 хвилин пакетик витягніть та дайте воді стекти. Далі залишається лише викласти гречку на тарілку та приправити маслом. Це зручний метод, але він обмежує вас в різноманітті рецептів.
Тож значно цікавіше готувати саме звичайну крупу. Гречка поєднується з багатьма інгредієнтами. До неї дуже гарно пасують різні трави, часник, обсмажені морква, цибуля або гриби, шкварки чи м’ясо. Також для більш насиченого смаку й аромату варити гречку можна не у воді, а в овочевому чи курячому бульйоні. А якщо хочете солодкі варіації, то можна робити кашу на молоці, додавати до неї мед, ягоди, родзинки тощо.