Цибулю і часник завжди кладу у морозилку на 15 хвилин: всі сміялися, а у мене жодних проблем більше на кухні

Ви коли-небудь чули про такий лайфхак із заморожуванням цибулі та часнику, який використовують професійні кухарі? Якщо ні, то вам цей матеріал точно стане у пригоді.

Наші господині завжди шукають способи покращити процес приготування їжі, зменшити час підготовки та забезпечити максимальну якість страв. Один із таких методів — заморожування цибулі та часнику. На перший погляд, це може здаватися незвичайним, але цей крутезний лайфхак має багато переваг, які значно полегшують життя на кухні.

Відомо всім, що при нарізанні цибулі виділяється речовина під назвою алліїн. Коли цибуля розрізається, сульфоксид контактує з ферментом аліїназа, утворюючи аліцин, який швидко розпадається на інші сполуки, включаючи сірчисті, що є причиною неприємного запаху. Основним винуватцем сліз є сполука під назвою пропанетіал-S-оксид. Вона розчиняється у воді та утворює слабку сірчану кислоту, яка подразнює слизову оболонку очей, викликаючи сльози.

Експерти розповіли, як з сушеної цибулі зробити корисну приправу
Кухар розповів, навіщо заморожувати цибулю перед нарізанням

Ці хімічні сполуки не тільки викликають дискомфорт під час нарізання, але й можуть негативно впливати на людину. Наприклад, сильні запахи можуть спричиняти головний біль або алергічні реакції у чутливих осіб. Однак, під час заморозки цибулі відбувається зміна структури клітин, і соки втрачають здатність подразнювати слизову оболонку. Це означає, що заморожена цибуля не викликає сліз при нарізанні та менш інтенсивно пахне.

Що посадити після часнику у липні
Кухар розповів, навіщо заморожувати цибулю перед нарізанням

Часник, хоч і не викликає сльозогінності, також має свої особливості при заморожуванні. Заморожені зубчики городини легше кришаться, що значно полегшує процес їх підготовки до приготування. Крім того, заморожений часник не виділяє сильного запаху, який може залишатися на руках або кухонному посуді.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини