Палаюче сонце влітку — не новина для України. Наші предки жили без кондиціонерів і навчилися тамувати відчуття спеки за допомогою правильних страв. Зокрема холодник був основою раціону селян у місяці посіву та жнив. Не виключено, що окрошку запозичили саме з цього рецепту.
Для приготування нам знадобиться:
- Буряк молодий з бадиллям – 3 штуки
- Хлібний квас (краще домашній) – 1 л
- Оцет столовий 9% – 1 столова ложка
- Яйце зварене круто – 2 штуки
- Огірок свіжий – 2 штуки
- Цукор – 1 чайна ложка
- Сіль на ваш смак
- Перець мелений на ваш смак
- Зелень – 1 пучок
- Сметана від 10 % – 2 столові ложки
- Вода – 1 склянка
Перш за все молодий буряк з бадиллям добре промийте та відокремте один від одного, а потім зелену частину дрібно наріжте і відкладіть. Сам коренеплід почистьте і натріть на великій терці.

Тепер покладіть натертий буряк в каструлю, додайте воду й оцет, щоб він не втратив свій яскравий колір. Варіть на середньому вогні до м’якості, приблизно 10-15 хвилин. Після цього відцідіть рідину та охолодіть бурякову масу.
За цей час паралельно добре промийте огірки й наріжте дрібними кубиками. Варені яйця відчистьте від шкарлупи й також подрібніть. Нашаткуйте зелень, яку ви обрали (петрушка, кріп, зелена цибуля тощо).

Далі у великій мисці змішайте охолоджений буряк, огірки, яйця, подрібнене бурякове бадилля і зелень. Додайте цукор, сіль та перець до свого смаку, а тоді влийте хлібний квас у суміш овочів. Покладіть сметану і добре перемішайте. Якщо суп здається надто густим, можна додати трохи охолодженої кип’яченої води або влити більше квасу.
Поставте страву в холодильник на кілька годин, щоб він добре охолодився і всі інгредієнти просочилися. Надалі подавайте у тарілках, прикрасивши його додатковою зеленню або скибочкою вареного яйця.