Київське сухе варення бере свій початок з XVII-XVIII століть. Воно виготовлялося в домах багатих купців і дворян, а також у монастирських кухнях. Смаколик подавали на урочистих обідах, а також відправляли в дарунок на знак поваги та гостинності.
Процес його приготування тоді був досить трудомістким і вимагав майстерності. У класичному варіанті використовували сезонні фрукти, які спочатку вимочували в сиропі, а потім підсушували до стану цукатів. Сучасні ж господині можуть легко відтворити цей старовинний рецепт, використовуючи звичайну духовку.
Інгредієнти
- Фрукти та ягоди (яблука, груші, сливи, абрикоси, вишні) — 2-3 кг. Можна також використовувати лише яблука
- Цукор — 1 кг
- Лимонний сік — 100 мл
- Вода — 1 літр
- Ваніль або кориця — до свого смаку
Звісно, спочатку потрібно обрати стиглі, але міцні фрукти та ягоди. Яблука та груші наріжте часточками, сливи та абрикоси — половинками, а вишні залиште цілими, видаливши кісточки.
У досить великій каструлі приготуйте сироп, змішавши воду, цукор та лимонний сік. Все це доведіть до кипіння, потім додайте фрукти й варіть на слабкому вогні 5-10 хвилин, поки вони не стануть прозорими, а далі викладіть все на решітку або деко, застелене пергаментом. Дайте їм трохи стекти, щоб зайвий сироп не заважав процесу сушіння.
Ось тепер розігрійте духовку до 50-60°C, після чого сушіть там фрукти аж 6-8 годин, періодично перевертаючи їх. Вони повинні стати м’якими, але не пересушеними. Цей процес може зайняти й більше часу, бо це залежить від розміру та типу фруктів. Після ж сушіння залиште фрукти у духовці до повного охолодження.
Готове сухе варення можна зберігати у скляних банках або паперових мішечках у прохолодному, сухому місці. Це варення чудово смакує з чаєм, його можна додавати до випічки або використовувати як десерт.