Помідори. Скільки матеріалів про них написано, але, здається, ця тема буде просто невичерпною. Як і коли краще їх збирати? Виявляється, знімати перший врожай можна ще коли самі плоди зелені. Це важливо зробити, якщо вашою метою є довготривале зберігання, а не використання томатів тут і зараз у стравах або консервації.
Чому ж можна збирати нестиглі плоди та що з ними можна робити? Звісно, не сподівайтеся, що тверді зелені помідорчики будуть гарно смакувати. Але їх зоряний час ще попереду!
Під час зберігання, такі томати мають більшу стійкість до зовнішніх впливів і можуть зберігатися до трьох місяців. У цей період відбувається справжня магія: городина поступово дозріває, перетворюючись на соковиті, ароматні овочі, які готові до вживання в будь-який момент.
Основним фактором, що впливає на цей процес, є етилен – природний газ, який виділяють фрукти та овочі, коли з куща потрапляють у тепле приміщення. Ви точно бачили, як зелені банани “стигнуть” на підвіконні. Те саме відбувається і з томатами, персиками і навіть абрикосами. Цей газ стимулює перетворення хлорофілу в каротиноїди, що надає плодам їхнього характерного червоного кольору. Щоб пришвидшити дозрівання помідорів, можна скористатися простим, але ефективним лайфхаком: додати до них червоне яблуко, стиглий банан або вже їхнього стиглого “сородича”.
На останок зауважимо: зеленій городині важливо забезпечити їм прохолодне та темне місце без надмірної вологості. Такий мікроклімат допоможе уникнути гниття та інших пошкоджень плодів, зберігаючи їхню свіжість на тривалий період.