Ми детально розповімо, як правильно зберегти насичений колір буряка, запобігти його потемнінню і зробити його хрустким навіть при меншій солодкості.
Отже, щоб буряк залишався хрустким і не розварювався, його слід опускати в киплячу воду, а не в холодну. Це особливо важливо для маленьких буряків або при приготуванні великих обсягів. У холодній воді буряк поступово втрачає соковитість до моменту, коли вода закипить. Також не варто обрізати хвостики перед варінням, адже через них втрачається багато соку, що призводить до втрати соковитості та солодкості.
Не слід солити воду, в якій вариться буряк. Він все одно не просолиться, а в подальшому може бути складно правильно визначити кількість солі. Крім того, сіль сприяє втраті соковитості, роблячи буряк менш хрустким і більш волокнистим. Варіть буряк з шкіркою (у “мундирі”), так він краще зберігає свій смак та структуру.
Щоб прискорити процес приготування, можна охолоджувати воду під час варіння. Додавайте в киплячу воду третину чашки холодної води кожні десять хвилин або кидайте в каструлю кілька кубиків льоду. Низька температура прискорює приготування буряка. До речі, таким способом часто варять квасолю, горох і навіть огірки для розсольника.
Щодо оцту, часто радять додавати його у воду під час варіння буряка, щоб зберегти колір. Кисле середовище дійсно підтримує яскравий колір буряка і перешкоджає його розпадінню. Однак оцет може ускладнити приготування, залишивши буряк жорстким. Тому його краще додавати лише при варінні невеликих коренеплодів і наприкінці варіння. В інших випадках це робити небажано.
Буряк не варто переварювати. Якщо його переварити, він стане коричневим і втратить солодкість. Якщо буряк з початку не дуже солодкий, можна додати трохи цукру, що підкреслить його смак і насолоду.
Ось такі нескладні хитрощі, що допоможуть вам приготувати буряк швидко і смачно.