Геотекстиль більше не використовую: 3 вагомі причини відмовитися від укривання грядок щільними тканинами

Геотекстиль — це популярний матеріал серед городників. І спершу він дійсно може здаватися дуже корисним. Але з часом відкриються його протилежні сторони, які можуть нашкодити вашому городу.

Господарі завжди шукають способи спростити собі догляд за городом. Укривання грядок — один з таких методів. Серед матеріалів, які для цього використовуються, зараз популярні агроволокно, плівка, органіка та геотекстиль. Але до останнього є чимало запитань.

Та спершу варто розібратися в особливостях. Все ж геотекстиль нерідко плутають з агроволокном. Але агроволокно легке та може “дихати”. Геотекстиль значно щільніший. Для городництва такий матеріал не призначений. Зазвичай його купують для будівництва та ландшафтного дизайну.

Тому все частіше господарі відмовляються від геотекстилю на грядках. Перша причина — він порушує природний баланс у ґрунті. Під щільною тканиною земля не отримує достатньо кисню, гинуть мікроорганізми та черв’яки, які приносять користь грядкам. Через це ґрунт стає щільним та менш родючим.

Фермери пояснили, чому не варто використовувати геотекстиль для грядок
Фермери пояснили, чому не варто використовувати геотекстиль для грядок

Друга проблема — надмірна вологість під геотекстилем. Вода затримується, створюючи ідеальні умови для грибків та гнилі. Коріння рослин починає задихатися, а врожайність падає. Але чому так само не робить агроволокно? Воно більш пористе, тому волога хоч і повільніше, але може випаровуватися.

Третя причина відмови — бур’яни все одно проростають. Здавалося б, щільна тканина мала б їх зупинити. Але вони ростуть у тонкому шарі землі або органіки, який з часом з’являтиметься на поверхні геотекстилю. Причому вирвати їх потім дуже складно, бо коріння проростає крізь тканину.

Замість геотекстилю досвідчені городники використовують природні матеріали. Наприклад, мульчу з соломи, трави, тирси чи хвої. Вона теж пригнічує бур’яни та зберігає вологу, але при цьому живить ґрунт корисними речовинами під час розкладання. Але врахуйте, що хвоя ще й ґрунт підкислює. Для частини рослин це корисно, але деяким “кислинка” в землі може заважати нормально рости.

Фермери пояснили, чому не варто використовувати геотекстиль для грядок
Фермери пояснили, чому не варто використовувати геотекстиль для грядок

Простий картон теж чудово справляється із завданням. Його кладуть прямо на землю та присипають органічною мульчею. За сезон він повністю розкладається, збагачуючи ґрунт. До того ж це безплатний матеріал, який зазвичай просто викидають. І так, картон, хоча й товстіший за геотекстиль, дозволяє землі “дихати”.

Цікавий варіант — живе укриття з ґрунтопокривних рослин. Седум, барвінок, ялівець повзучий, моховинка та багато інших. Обирайте вид або види, які найбільше подобаються. З ними одразу кілька переваг: такий природний “килим” пригнічує ріст бур’янів, краще утримує вологу та прикрашає город. А ще багато ґрунтопокривних рослин приваблюють корисних комах.

Але повністю відмовлятися від геотекстилю не треба. Він чудово підходить для створення садових доріжок та штучних водойм. Якщо ж дуже кортить прибрати бур’яни саме геотекстилем, то не варто використовувати його довго. Можна, наприклад, застелити на початку сезону, а потім прибрати. Так і грядки будуть чисті, і ґрунт не постраждає.

Популярне

Подібні новини