Фініки зʼїдаю, а кісточки не викидаю: перевірений спосіб виростити фінікову пальму – маю вже 3 таких

Якщо ви хочете виростити нову рослину, то фінікова пальма стане справжньою знахідкою для вас! Процес її вирощування доволі простий, головне - запастися терпінням.

Якщо ви іноді купуєте фініки, щоб поласувати ними за чашечкою кави, не поспішайте викидати кісточку. Адже саме з неї ви можете виростити справжню фінікову пальму, яка стане елегантною окрасою вашої оселі. Це доволі легкий процес, який не потребує багато знань та зусиль, тому впорається навіть початківець у садівничих справах!

Вибір і підготовка кісточки

Для початку виберіть кісточки з висушених фініків. Вони мають бути свіжими та без видимих пошкоджень. Ретельно потріть їх щіткою та замочіть у теплій воді на декілька днів. Це допоможе видалити залишки м’якоті та пробудити насіння. Воду змінюйте щодня, щоб запобігти появі бактерій.

Квітникарі розповіли, як виростити фінікову пальму з кісточки
Квітникарі розповіли, як виростити фінікову пальму з кісточки

Пророщування кісточки

Після замочування кісточку потрібно проростити. Для цього візьміть вологий ватний диск, загорніть у нього кісточку, покладіть усе в поліетиленовий пакет і залиште в теплому місці. Ідеальна температура для пророщування – 25-30 градусів. Перевіряйте вологість тканини щодня. Через 1-2 місяці має з’явитися паросток.

Квітникарі розповіли, як виростити фінікову пальму з кісточки
Квітникарі розповіли, як виростити фінікову пальму з кісточки

Посадка в ґрунт

Коли паросток стане помітним, можна пересаджувати кісточку в горщик. Виберіть невеликий горщик із дренажними отворами. Наповніть його легким, повітропроникним ґрунтом: змішайте універсальний ґрунт із піском у пропорції 2:1. Висаджуйте кісточку обовʼязково вертикально, паростком догори, заглибивши її приблизно на 1-2 см.

Догляд за пальмою

Фінікова пальма любить тепло і світло. Поставте горщик на підвіконня, але не під прямі сонячні промені. Поливайте помірно: ґрунт має бути вологим, але не мокрим. Раз на місяць можна додавати у воду для поливу трохи мінеральних добрив. І памʼятайте, що ця рослина любить тепло і погано переносить протяги та холод.

Пересадка і розвиток

Коли пальма підросте і зміцніє, її слід пересадити в більший горщик. Робіть це приблизно раз на рік, доки рослина не досягне бажаного розміру. Фінікова пальма росте дуже повільно, тому запасіться терпінням. Але результат вартий зусиль: ваша пальма стане справжньою родзинкою інтерʼєру. Бажаємо успіхів у вирощуванні!

Популярне

Подібні новини