Як правильно очищати теплицю від снігу взимку
За словами досвідчених садівників, не варто чекати, поки сніг стане важким або почне злежуватися. Свіжий і пухкий сніг значно легше прибрати, до того ж він не становить серйозної загрози для теплиці. Крім того, щільний або мокрий сніг може призвести до деформації каркасу або навіть до його руйнування.
Для очищення теплиці ідеально підійдуть м’які щітки або віники – щетина не пошкоджує поверхню, незалежно від того, чи це плівка, чи полікарбонат. Для зняття більш щільного снігу радять взяти пластикові лопати із закругленими кінцями, тоді як металеві лопати під забороною, адже вони можуть подряпати або проколоти матеріал.
Варто використовувати пристосування з телескопічними ручками для високих теплиць. Вони допоможуть вам безпечно чистити дах, не стаючи на конструкцію.
Якщо ви знімаєте сніг з даху теплиці, слід починати з самого верху, рухаючись акуратно вниз. Це запобіжить скочуванню більшої кількості снігу на неочищені ділянки. Ніколи не варто ставати ні на дах теплиці, ні на її каркас. Навіть якщо конструкція здається міцною, це може призвести до її пошкодження або порушення герметичності покриття. Якщо необхідно дістатися до важкодоступних місць, скористайтеся драбиною, розташуйте її поруч із теплицею.
Якщо сніг злежався або на поверхні з’явилася крига, не слід намагатися її відколоти, інакше ви пошкодите покриття. Для таких випадків можна:
По-перше, акуратно постукати по каркасу молотком із дерев’яною або гумовою ручкою, щоб лід сам відпав.
По-друге, застосувати теплу воду. Поливайте трохи нагрітою (але не окропом!) водою обледенілі ділянки, а потім прибирайте за допомогою м’якого скребка.
По-третє, якщо крижаний наліт занадто міцний, краще дочекайтеся потепління, щоб не застосовувати силу.
Якщо у вас є помічник, спробуйте один перевірений трюк від досвідчених дачників. Для цього одна людина бере довгу мотузку, перекидає через теплицю. Інша хапає кінець. Обидві йдуть уздовж стін так, щоб канат “зрізав” сніговий покрив біля самої поверхні. Це дуже зручно, якщо конструкція арочна. При двосхилому даху мотузка чіпляється за гребінь. Однак, якщо дах обледенів, то такий спосіб не підходить.