Головною загрозою для будь-якого городника чи садівника в зимовий період становлять не тільки зайці, але й велика кількість гризунів, які шукають тепло та їжу. Зухвалі й непрохані миші та щури можуть робити набіги на ділянку та ласувати корою з ваших рослин. У такому випадку найчастіше страждають яблуні та вишні, бузок, троянда, суниця та інші популярні садові культури.
Як захистити ділянку від гризунів
Захистити ділянку від гризунів легко, якщо є сніг. Миші добираються до саджанців у так званому окопі. Миші можуть атакувати не просто кору дерева, але і його кореневу систему, адже люблять ласувати ними частинами рослини. Саме тому, якщо у вашому місті випав сніг, то біля стовбура дерева потрібно дуже добре ущільнити сніговий покрив за допомогою ніг – аби утворилась щільна кірка.

Так ви зможете створити бар’єр для дрібних шкідників, що в результаті допоможе вберегти рослини від посягань на їхню цілісність. Але що робити, якщо снігу у вас немає? Тоді потрібно відлякувати шкідників запахами. Миші дуже не люблять аромат мідного купоросу чи бордоської рідини. Ними потрібно обробити дерева та чагарники пізньої осені, додавши в побілку. Також ці засоби вбережуть рослину від грибкових хвороб.

Крім того, досвідчені дачники використовують нафталін. Ним потрібно просочити тканину, а потім обернути її навколо стовбура дерева чи гілки. Недолік полягає в тому, що з кожним роком запах стає слабшим для гризунів. Але існують засоби з набагато стійкішими ароматами, що здатні відлякати гризунів.