Кума навчила мене готувати “чайний коктейль” для квітів: заміокулькас виріс втричі за 2 місяці – розповідаю

У цій статті ми розповімо, як і чим підживлювати заміокулькас, щоб він утворював більше нових листків і гілок, а також розвивав потужну кореневу систему з великим бульбою.

Сьогодні мова піде про натуральні органічні підживлення, які доступні кожному, адже їх можна знайти вдома.

Перед тим як говорити про підживлення, варто наголосити на важливості правильної підготовки ґрунту. Потрібно обов’язково просушувати землю перед внесенням органічних добрив. Багато хто стикався з появою плісняви або мошок після використання органіки. Це може статися, якщо ґрунт спочатку був заражений личинками. Наприклад, якщо після пересадки рослини одразу почати поливати її органічним добривом, це може активізувати шкідників, які вже були в субстраті.

Рекомендується використовувати органічні підживлення лише для рослин, які давно ростуть у цьому ж горщику, і ви впевнені, що в ґрунті немає шкідників. Важливим фактором є також якість субстрату. Якщо він пухкий та добре пропускає вологу, проблем із пліснявою не виникне. Перед поливом варто переконатися, що ґрунт у горщику добре просох. Це можна перевірити пальцем – якщо земля суха на глибину 2-3 см, значить, можна поливати.

Квітникарі розповіли, як використовувати чайну заварку в якості добрива
Квітникарі розповіли, як використовувати чайну заварку в якості добрива

Чорний чай містить велику кількість амінокислот (у середньому 13-15), які допомагають рослинам засвоювати макро- та мікроелементи з добрив. Заварювати чай слід не окропом, а водою температурою 70-80°C, щоб зберегти корисні речовини. Чай настоюється до повного охолодження, після чого його можна використовувати двома способами:

Заварені чайні листки можна підсушити та підмішати в субстрат. Важливо використовувати лише дрібні частинки, оскільки великі шматки можуть спричинити пліснявіння та утворення кірки на поверхні ґрунту. Підкладати чайну заварку слід лише у сухий ґрунт, щоб уникнути надмірного зволоження. Чайний настій можна розводити водою (200 мл заварки на 1 л відстояної води) і використовувати для поливу. Частота внесення – раз на 2-3 тижні, курсом до трьох разів.

Популярне

Подібні новини