Сусідка глянула на мої вазони й ахнула: звідки цей білий наліт? Навчила мене простому способу позбутися його

Власники кімнатних рослин часто помічають на поверхні ґрунту в горщиках тонкий шар білого або жовтуватого нальоту. Це може бути як мінеральний осад, так і пліснява.

В будь-якому випадку такий наліт сигналізує про неправильний догляд за рослиною.

Якщо наліт має білий або сірий колір і виглядає пухнастим, то, швидше за все, це пліснява. Якщо ж це сольова кірка, то під впливом пальців вона легко розсипається на дрібний пил.

Однією з основних причин появи нальоту є полив жорсткою водою з-під крана, через що на поверхні ґрунту накопичується вапняний осад. Щоб цього уникнути, рослини слід поливати лише відстояною або фільтрованою водою. Ще однією розповсюдженою причиною є неправильний режим поливу. Він може бути недостатнім – тоді волога досягає лише верхнього шару ґрунту, сприяючи утворенню мінерального нальоту. Поливати слід рідше, але рясніше, щоб добре промивалася вся ґрунтова маса. Водночас не можна допускати перезволоження – перед наступним поливом ґрунт повинен добре просохнути.

Білий наліт також може з’являтися в горщиках із надмірною кількістю малорозвиненого ґрунту. Якщо рослину посадили у надто великий горщик, зайва волога, яку коріння не встигає поглинати, випаровується, залишаючи на поверхні сольовий осад. Важливу роль відіграє і рівень вологості повітря – у сухому приміщенні волога швидше випаровується, сприяючи підняттю солей на поверхню.

Експерти розповіли, як позбутися білого нальоту на квіткових горщиках
Експерти розповіли, як позбутися білого нальоту на квіткових горщиках

Появі нальоту може сприяти і важкий механічний склад ґрунту. Якщо субстрат надто щільний або в горщику відсутній дренаж, вода піднімається на поверхню для випаровування, залишаючи після себе сольову кірку. Вирішити цю проблему допоможе пересадка рослини у легкий, повітропроникний субстрат, спеціально призначений для кімнатних квітів, із обов’язковим закладанням дренажного шару, який забезпечить ефективний відтік зайвої вологи.

Ще однією причиною утворення білого нальоту може бути передозування добрив. Деякі ґрунтові суміші містять надлишок поживних речовин, що сприяє накопиченню мінерального осаду на поверхні. Останнім часом виробники ґрунтів все частіше додають добрива в готові субстрати, тому перед використанням важливо уважно ознайомитися зі складом.

Позбутися мінерального нальоту неважко. Один із найпростіших варіантів – зняти верхній шар ґрунту і замінити його на новий, при цьому виправивши помилки у догляді. Також можна використати річковий пісок – змішати його із підготовленим субстратом і засипати в горщик.

Експерти розповіли, як позбутися білого нальоту на квіткових горщиках
Експерти розповіли, як позбутися білого нальоту на квіткових горщиках

Для захисту поверхні ґрунту від надлишкової вологи можна використовувати керамзит. Верхній шар ґрунту з нальотом слід видалити, а потім засипати горщик чистим керамзитом. У цьому випадку наліт буде з’являтися не на ґрунті, а на керамзиті, який час від часу можна промивати під проточною водою.

Тепер ви знаєте, як позбутися білого нальоту в квіткових горщиках. Дотримання правильного режиму поливу, вибір якісного субстрату та забезпечення належного догляду допоможуть уникнути цієї проблеми і зберегти рослини здоровими.

Популярне

Подібні новини