Якщо підгодовуєте чорну смородину цим, не дивуйтесь, що гілки голі: добрива, які навесні не підходять кущам

Весняне підживлення чорної смородини має бути продуманим. Нагадаємо, правильний баланс добрив — запорука того, що ваші кущі будуть не тільки здоровими, а й рясно вродять смачними ягодами.

Нарешті весна! Гілки смородини вкриваються ніжними бруньками, які ось-ось вибухнуть зеленню. А ви, сповнені ентузіазму, берете відро з добривом, аби дати кущам все найкраще. Але через кілька тижнів замість розкішного приросту — обпаленні кінчики гілок, жовте листя і мляві пагони. Що пішло не так? Виявляється, не всі добрива приносять користь чорній смородині навесні. Деякі з них можуть завдати більше шкоди, ніж користі. Ми пропонуємо прямо зараз розібратися, яких краще уникати.

Чим не можна підживлювати чорну смородину навесні

Шок для коріння

Ви, звісно, чули, що органіка — це корисно. Але, як виявляється, не вся і не завжди! Свіжий гній — справжній “важкоатлет” серед добрив, і навесні він може зіграти злий жарт із вашим кущем через те, що виділяє аміак, який обпікає коріння, провокує надмірне наростання зеленої маси, а не розвиток ягід, а також викликає грибкові хвороби через надлишок вологи.

Хлористий калій — “ворог” коренів у весняний період

Дійсно, чорна смородина любить калій, адже він робить ягоди великими та солодкими. Але не поспішайте щедро сипати хлористий калій під кущі, бо велика кількість хлору гальмує ріст молодих пагонів. Смородина банально не встигає “переробити” таке добриво навесні. До того ж хлор знищує корисні мікроорганізми у ґрунті.

Сечовина наприкінці весни – це вже запізно

Сечовина (карбамід) — чудове азотне добриво, яке допомагає смородині активно рости. Але варто пропустити правильний момент і отримаєте проблеми замість користі. Справді, якщо внести сечовину пізно, смородина піде в активний ріст, а не у формування ягід, але молоді пагони не встигнуть зміцніти до зими. А ще надлишок азоту викликає появу шкідників, зокрема, попелиці.

Згоріла ягода

Хоча нітроамофоска є улюбленим багатьма дачниками добривом. Втім, якщо перестаратися, замість міцних пагонів отримаєте ослаблені рослини. Ба більше, надмірна доза викликає хімічний опік кореневої системи.

Популярне

Подібні новини