Навесні малині це потрібно “як повітря”: розсипаю відро під кущі – влітку збираю ціле море смачних ягід

Малина – це не лише улюблена ягода дітей і дорослих, а й окраса кожного саду. Вона невибаглива, але вимагає турботи, щоб дати рясний урожай. Дізнайтеся, чим найкраще підживити малину ранньою весною.

Ранньої весни, після відтавання ґрунту, надзвичайно корисно внести під ягідні кущі поживне чудо-добриво, яке допоможе без зайвих зусиль значно підвищити врожайність культур і надійно захистить їх від захворювань. Особливо така підгодівля потрібна малині, проте нею також можна почастувати смородину, аґрус та будь-які інші культури ранньої вегетації (виняток – лише лохина).

Як стверджують садівники з багаторічним досвідом, це добриво є одночасно і мульчею, і підживленням. Втім, абсолютно жодних особливих витрат від дачника не знадобиться.

Вам необхідно взяти одне відро будь-якої тирси (десять літрів) і змішати її зі звичайною деревною золою (один кілограм). Приготовленою сумішшю дуже легко замульчувати рослини, що пробуджуються.

Для підгодівлі малини ранньою весною завжди обираю саме цей засіб – і врожайність вмить збільшується
Для підгодівлі малини ранньою весною завжди обираю саме цей засіб – і врожайність вмить збільшується

Далі слід злегка просочити цю мульчу за допомогою розчину сечовини (на десять літрів води – одна столова ложка сечовини). Окрім того, корисно також додати до цієї суміші рідку триходерму, щоб захистити рослини від захворювань. От і все! Ваша ефективна весняна підгодівля для малини та інших схожих ягідників готова.

За словами досвідчених садівників, навесні від підживлень і мульчі, які дачники зазвичай вносять під кущі ще восени, майже нічого не залишається. Тож свіжа мульча допоможе ефективно захистити малину від заморозків і значно пришвидшить вегетацію. До того ж, збагачена корисними речовинами, вона наситить рослину всім необхідним живленням.

На замітку:

Малина багата на вітаміни та мікроелементи. Вона містить велику кількість вітамінів групи B, C, A, антиоксидантів, а також кремній, молібден, магній, марганець, кальцій, залізо, фосфор, натрій, хром і цинк. Традиційно малину вважають ефективним потогінним і жарознижувальним засобом, однак вона також сприяє зміцненню стінок кровоносних судин і використовується в лікуванні серцево-судинної системи. Малину ще називають природним антидепресантом завдяки високому вмісту міді.

Популярне

Подібні новини