Секрет у тому, що чорний колір притягує сонячне тепло. Як тільки зійшов сніг і денна температура стабільно тримається вище +5, можна починати роботу. Грядки не обовʼязково мають бути повністю сухі – навпаки, трохи волога земля прогрівається ще швидше.
Просто розстеліть плівку на підготовлену поверхню – без ямок, горбиків, із щільним приляганням. Найкраще використовувати матеріал товщиною не менше 60 мікрон, без дірок. Краї плівки закріплюйте камінням або прикопуйте – щоб не піднімало вітром.

Уже за добу земля під такою “грілкою” прогрівається на 5-7 градусів. Якщо хочеться ще пришвидшити процес, досвідчені городники радять полити землю під плівкою теплою водою – приблизно температури тіла. Волога почне випаровуватись, а під укриттям утвориться справжній парниковий ефект.
Через день у землі на глибині 10 см будуть стабільні +10-12 градусів – цього достатньо для посіву редиски, моркви чи петрушки. Ще доба – і вже можна висаджувати ранню капусту або цибулю. А на третій день варто провести “ревізію”: вранці зняти плівку, встромити термометр у землю на 15 см і перевірити температуру. Якщо бачите +15 градусів – сміливо сійте огірки, кабачки, гарбузи.

Але головне – не поспішайте знімати плівку після посадки. Вона ще знадобиться. Просто зробіть хрестоподібні надрізи в тих місцях, де ростиме розсада чи зʼявляться сходи. Так тепло збережеться довше, а рослинилегко витримають нічні перепади температури. Коли холоди точно залишаться позаду, чорну плівку краще замінити на прозорий спанбонд, щоб рослини отримували світло.
Не варто брати тонку плівку – вона швидко рветься і не тримає тепло. Якщо грядка у тіні, під неї варто покласти тонкий шар соломи – це буде додатковий утеплювач. І ще одне: не залишайте плівку на ґрунті більше ніж на 7 днів, бо земля повинна “дихати”. Бажаємо успіхів, користуйтеся!