Такого ви ще точно не бачили: картопляні паростки не викидаю, а роблю з них дещо корисне для культур

Здавалося б, що може бути непотрібніше за картопляні паростки? Але досвідчені городники давно знають: це не сміття, а справжнє "золото" для розсади й культур на грядках.

Зараз, у квітні, саме час перевірити запаси картоплі в погребі або на балконі. Якщо вона вже трохи проросла – прекрасно. А якщо ще ні, то просто принесіть кілька бульб у тепло. Через кілька днів на них зʼявляться ті самі паростки, які ми й використаємо з користю для інших культур. Навіть на базарі іноді трапляється картопля вже з “вусиками” – її теж можна брати.

Паростки потрібно попередньо продезінфікувати. Для цього в літрі води розчиняємо столову ложку харчової соди, кладемо туди паростки й залишаємо хвилин на 30. Потім промиваємо під проточною водою й дрібно нарізаємо.

Городники розповіли, як використовують паростки картоплі з користю для культур
Городники розповіли, як використовують паростки картоплі з користю для культур

Далі все просто – складаємо їх у літрову банку, заливаємо холодною водою й залишаємо постояти приблизно добу. За цей час рідина потемнішає, а сама маса трохи осяде. Перед використанням обовʼязково процідіть – нам потрібен лише рідкий настій.

Готовим засобом обприскуємо розсаду або молоді рослини на грядці. Робити це варто раз на два тижні, не частіше. Розчин хоч і натуральний, але дуже потужний. Його надлишок може зашкодити, тож краще не переборщити.

У паростках міститься велика кількість біологічно активних речовин, які стимулюють клітинний поділ і укріплюють імунітет рослин. Вже за кілька днів після обробки можна помітити, як культури “оживають”: листя стає яскравішим, пагони тягнуться вгору, а сама розсада виглядає значно бадьорішою.

Городники розповіли, як використовують паростки картоплі з користю для культур
Городники розповіли, як використовують паростки картоплі з користю для культур

Особливо добре реагують на таку підживку томати, перець, баклажани, капуста. Це – мʼяка альтернатива хімічним стимуляторам, яка не шкодить довкіллю і не накопичується в рослинах. І головне – вона зовсім нічого не коштує. Те, що раніше летіло у смітник, тепер працює на ваш урожай!

Такі прості й корисні лайфхаки ви завжди можете знайти на сайту “Добрі Новини”. Користуйтеся самі і радьте сусідам та знайомим, щоб вони також почали використовувати паростки із користю!

Популярне

Подібні новини