До набухання бруньок – необхідно: насипаю навколо жимолості 3 “жменьки” цього – ягоди збираю цілими відрами

Жимолость є однією з найпопулярніших ягід серед садівників та городників. Однак як зробити так, щоб кущ цієї ягоди плодоносив якнайдовше та рясніше? Відповідь надзвичайно проста: весняна підгодівля.

У цій статті досвідчені агрономи розкрили свої маленькі хитрощі, які допоможуть вам зібрати багатий урожай жимолості.

Чому навесні важлива підгодівля?

Жимолость є рослиною, що вкрай сильно вимагає поживних речовин на початку весняного сезону. Коли розпочинається активний ріст, кущу необхідно безліч сил для формування новеньких пагонів і квіток. Для того, щоб підтримати його на цьому етапі, потрібно внести в ґрунт мінерали, які забезпечать його всім необхідним. Однак варто бути обережними, оскільки надмірна кількість добрив може зашкодити рослинам, тому особливо важливо дотримуватися дозування.

Як підживлювати жимолость весною?

Насамперед потрібно розуміти, які добрива обрати. Агрономи з багаторічним стажем рекомендують застосовувати сульфат амонію, адже він є чудовим джерелом азоту, який допомагає кущам нарощувати зелену масу та поліпшує їх цвітіння.

Як правильно розрахувати кількість добрива?

На один квадратний метр пристовбурного кола експерти радять не більше 20 г добрива. Найпростіший метод – розсипати добриво навколо куща, а після цього добре полити його водою. Для найкращого результату перед підгодівлею слід злегка розпушити землю, щоб добриво якомога краще проникло в ґрунт.

Агрономи розповіли, як правильно підгодувати жимолость навесні
Агрономи розповіли, як правильно підгодувати жимолость навесні

Який ефект слід очікувати?

Правильна весняна підгодівля жимолості подарує вам такі результати:

Щедрий урожай: завдяки додатковому живленню ягоди будуть більшими, а кущ тішитиме вас тривалим плодоношенням.

Покращення якості плодів: ягоди стануть соковитішими, солодшими та ароматнішими.

Захист від захворювань і шкідників: рослини, що отримують усі потрібні мікроелементи, мають більш потужний імунітет.

Коли необхідно повторно підживлювати?

Не варто забувати, що якщо ви вносили добрива при посадці, то додаткова підгодівля буде потрібна не одразу. Але через декілька тижнів, коли з’являться найперші паростки, можна замислитися про другу підгодівлю для підтримки здоров’я та продуктивності куща.

Таким чином, завдяки цим простим рекомендаціям вам вдасться насолодитися рясною кількістю ягід і тривалим сезоном плодоношення. Навесні вистачить лише кількох кроків, щоб забезпечити кущу жимолості чудовий старт сезону та щедрий урожай!

Популярне

Подібні новини