Я вже років 10 не згадую про павутинного кліща на грядках з огірками – “дідівські” методи працюють на ура

Якщо на кущах огірків зʼявився павутинний кліщ, діяти потрібно швидко. Городники діляться простими народними способами, які не потребують ні великих витрат, ні особливих знань.

Пожовкле листя, тоненька сітка павутини та мляві кущі – якщо помітили це на грядці з огірками, швидше за все, ви маєте справу з павутинним кліщем. Маленький, майже невидимий паразит здатен знищити весь урожай, якщо з ним не боротися. І чекати в цьому випадку не можна – чим довше зволікати, тим складніше буде повернути рослинам життя.

Насамперед важливо позбутися уражених листків. Просто обірвати – замало, потрібно ще й обережно їх утилізувати, не залишаючи поблизу. Бо кліщі надзвичайно швидко поширюються, особливо за теплої й сухої погоди. Після дотику до заражених рослин обовʼязково помийте руки і краще переодягніться, адже комахи легко переходять на тканини, і ви самі можете перенести їх на здорові кущі.

Городники поділилися способами боротьби із павутинним кліщем
Городники поділилися способами боротьби із павутинним кліщем

Один з найдієвіших засобів у боротьбі – звичайний нашатирний спирт. Його розводять у воді (10 мл на 5 літрів) і обприскують кущі, ретельно обробляючи листя з обох боків. Ефект не миттєвий, але вже після кількох обробок стає помітно, як шкідників стає набагато менше. Варто лише спробувати, щоб оцінити спосіб сповна.

Чудовим доповненням стануть ефірні олії кориці або гвоздики. Їх додають у мильний розчин і обробляють кущі кожні кілька днів. А щоб уповільнити розмноження кліщів, важливо підняти вологість. У теплиці це зробити просто – ставлять відкриті ємності з водою або зрошують ґрунт. У відкритому ґрунті підійде полив дощуванням рано вранці.

Але навіть після знищення кліщів не варто розслаблятись. Рослини потребують відновлення – їх підживлюють золою, яка не тільки живить, а й знезаражує. І не забувайте про профілактику. Восени варто перекопувати ґрунт і обробляти теплицю сірчаними шашками. Навесні – проливати ґрунт окропом. А ще дуже важливо не садити огірки на одному й тому самому місці щороку та посадити поруч чорнобривці чи календулу – ці квіти відлякують шкідників. Бажаємо успіхів!

Популярне

Подібні новини