Моя 83-річна бабуся завжди має у запасі це безкоштовне добриво – воно підвищує врожайність усіх овочів

Городники, які не перший рік працюють із землею, знають: цибулеве лушпиння - це справжнє золото для ґрунту й рослин. Як його застосувати - розповідаємо далі.

У лушпинні цибулі є цілий набір мінералів, органічних кислот, антиоксидантів та біологічно активних речовин. Завдяки цьому воно діє як природний стимулятор росту, підвищуючи врожайність культурних рослин. Після обробки таким засобом рослини ніби оживають: стебла стають міцнішими, а самі плоди – соковитими.

Лушпиння також працює як природний фунгіцид, тобто захищає культурні рослини від багатьох хвороб. Його використовують проти сірої та чорної гнилі, бактеріального раку, трипсів і навіть попелиці. Напевно ви вже пошкодували про те, що багато років просто викидали лушпиння у смітник, чи не так?

Найбільш ефективно лушпиння працює у вигляді відвару. Готується він просто: лушпиння з банки потрібно висипати в каструлю, залити водою та кипʼятити близько пʼяти хвилин. Потім дайте відвару настоятися, процідіть і розведіть до десяти літрів. Перед поливом візьміть два літри відвару на відро води. Отриманий розчин використовуйте для поливу під корінь або для обприскування листя – все залежить від потреби.

Городники поділилися, як використати цибулеве лушпиння на городі
Городники поділилися, як використати цибулеве лушпиння на городі

Першу обробку бажано робити одразу після висаджування розсади, далі – під час цвітіння і на етапі плодоношення. Завдяки регулярному використанню рослини стають міцнішими, менше хворіють і краще переносять стреси, як-от перепади температур чи нестача вологи.

Ще один цікавий варіант – настій із лушпиння з додаванням свіжої кропиви. Для цього зелень подрібнюють, заливають водою у співвідношенні один до пʼяти і настоюють близько тижня. Отриманою рідиною потрібно поливати грядки, бажано під корінь. Такий настій живить та зміцнює імунітет рослини, активізуючи процеси відновлення й росту.

Після поливу лушпинням важливо не забути добряче розпушити ґрунт. Це допоможе зберегти вологу і забезпечить доступ кисню до коріння, що ще більше підсилить ефект саморобного добрива. Особливо добре реагують на таке підживлення помідори, капуста, огірки, а також квіти, які вирощуються у відкритому ґрунті. Користуйтеся!

Популярне

Подібні новини