Сусідка пояснила, як правильно садити молодий горох, щоб вже через 2 тижня збирати: родить смачний

Можливо, вам здається, що два тижні - це надто амбітно, щоб уже збирати перший врожай гороху. Але досвідчені городники знають: усе можливо, якщо підійти до справи з розумом.

Спочатку вибрати правильний сорт, дотриматися термінів і посадити, як належить.

Сьогодні ми розповімо, як перетворити маленький клаптик землі на міні-фабрику хрумкого, солодкого молодого горошку. Такого, що не дочекається навіть каструлі – з’їдять прямо на грядці.

Основні секрети вирощування смачного гороху
Садівники пояснили, як правильно садити молодий горох

Секрет у сорті, або не кожен горох – спринтер

Щоб зібрати перші стручки вже через 12–15 днів після сходів, обирайте ультраранні сорти. У народі їх іноді називають дитячими – за солодкий смак, дрібні зерна та ніжні стручки. Серед лідерів: “Сенатор”, “Амброзія”, “Лакомка”, “Оскар” та “Метеор”.

Ці сорти не просто швидкорослі – вони створені саме для того, щоб тішити нетерплячих.

Тепло, волога, любов: ідеальні умови для старту.

  • Час посадки – як тільки земля прогрілась до +8…+10°C, а нічні заморозки остаточно відступили. У багатьох регіонах України це вже друга половина квітня.
  • Передпосівна підготовка – замочіть насіння на 12 годин у теплій воді або відварі золи. Можна додати біостимулятор (наприклад, гумат).
  • Глибина посадки – 3-4 см. Ближче до поверхні – швидше прогріється, швидше зійде.
  • Відстань між рядками – не менше 25 см. Горох любить простір і світло.
Городники поділилися секретами вирощування соковитого гороху
Садівники пояснили, як правильно садити молодий горох

Як доглядати, щоб ріс, як на дріжджах

Полив – не шкодуйте води. Молодий горох – великий водохлёб, особливо у перші 7-10 днів. Але без застою! Дренаж – обов’язковий.

Підживлення – вже через 4-5 днів після сходів обприскайте грядку настоєм золи або рідким калійним добривом.

Опора – навіть низькорослі сорти швидше формують стручки, коли мають за що вхопитися. Достатньо натягнути сітку або поставити кілька гілочок.

І ось – перші хрумкі стручки! На 12-15 день з моменту сходів ультраранній горох уже готовий до проби. Його не треба варити, не треба лущити – просто зірвати й насолоджуватися. Цукрові сорти мають настільки м’яку оболонку, що їх їдять повністю, як молоду квасолю.

Популярне

Подібні новини