Нарізаю картоплю-сіянку “стародавнім” способом з Піднебесного Китаю: за сезон врожайність збільшилась на 70%

Серед безлічі способів підвищення врожайності картоплі один метод заслуговує особливої уваги – нарізка бульб перед посадкою. Цей старовинний прийом із Китаю дає просто дивовижні результати.

Як правильно проводити нарізку картоплі-сіянки

Візьміть здорову насіннєву картоплину вагою 80-100 г, без пошкоджень і ознак хвороб. Гострим ножем зробіть поперечний надріз завглибшки 1-1,5 см. Важливо не розрізати картоплину повністю – це її погубить. Після обробки кожної бульби протирайте ніж вологою ганчіркою і занурюйте в розчин марганцівки.

Час – вирішальний фактор. Нарізку проводьте за 20-25 днів до запланованої висадки у ґрунт. Бульби повинні бути у стані спокою, без паростків. Якщо ж з’явилися паростки довші за 5 мм – запізнилися, така картопля вже не підійде. У середній смузі підготовку починайте на початку березня.

Оброблені бульби розкладайте в один шар у чисті дерев’яні ящики. Зберігайте за температури 14-16℃. Через 5-7 днів на місці надрізу утворюється захисна кірка, а сплячі бруньки починають пробуджуватись. У цей час готуйте ділянку до посадки – від правильного підготування ґрунту залежить половина успіху.

Правила посадки оброблених бульб

Підготовку ґрунту починайте за два тижні до посадки. Чекайте, поки земля прогріється до 8-10℃ на глибині 10 см. При висаджуванні оброблених бульб дотримуйтесь збільшеної відстані між рядками – це головна умова для отримання гарного врожаю.

Нарізайте насіннєву картоплю за давнім способом із Китаю і висаджуйте за такою схемою: міжряддя – 70-75 см, між бульбами в ряду – 40 см. Рослинам потрібно більше місця, адже кожен кущ формує розвинену кореневу систему.

Агрономи поділилися ефективним методом нарізки картопляних бульб перед посадкою
Агрономи поділилися ефективним методом нарізки картопляних бульб перед посадкою

На пухких ділянках викопуйте ямки приблизно на “штик” лопати, а де земля важча – на “півштика”. У кожну ямку додавайте жменю пічної золи й повне відро добре перепрілого гною, змішуйте із землею. Якщо ґрунт кислий, додайте ще й вапно – 1 ст. л. на лунку.

Важливий момент – картоплю з надрізами укладайте виключно горизонтально, надрізом догори. Таке положення забезпечує рівномірний розвиток усіх бруньок. Перші паростки з’являються на 4-5 днів раніше, ніж зазвичай.

Особливості догляду за рослинами

До першого підгортання приступайте раніше, ніж зазвичай – коли стебла досягають 15-17 см. Формуйте широкі гребені висотою 12 см. Над поверхнею ґрунту залиште приблизно третину стебла. Через 12 днів підгорніть вдруге, збільшуючи висоту до 20 см.

Поливайте рослини регулярно. У період цвітіння кожен кущ має отримувати по 6-8 л води раз на 7-10 днів. Якщо дощів немає – поливайте двічі на тиждень. Воду лийте у борозни, намагаючись не потрапляти на листя.

Підживлення проводьте за графіком. Уперше – коли паростки досягають 10 см, використовуйте настій коров’яку (1:15). Друге підживлення – перед цвітінням: розсипте деревну золу між рядками. Втретє підживлюйте через тиждень після цвітіння – знову розчином коров’яку тієї ж концентрації.

Популярне

Подібні новини