Мало хто з городників садить кавуни та дині з думкою: “Яке виросте – таке й зʼїмо”. Абсолютно всі хочуть, щоб виросли смачні, запашні та соковиті плоди. Але для цього недостатньо просто посадити розсаду й смиренно чекати врожаю. Для цього потрібно регулярно підживлювати баштанні культури протягом усього сезону. І якщо робити це правильно, то й результат буде відповідний.
Починати варто ще з того моменту, як тільки зʼявляться два справжні листочки. Наступне вже припадає на момент висадки у відкритий ґрунт. А далі – систематично підтримувати рослини добривами, чергуючи органічні та мінеральні. Та городники впевнені, що саме органіка дає той ефект, коли плоди набувають характерного “цукрового” смаку. Деталі – далі.

Найбільше для кавунів і динь підходить перепрілий курячий послід або коровʼяк. Це природне джерело азоту, фосфору й калію, яке забезпечує активний ріст зеленої маси та закладку плодів. Підживлення має бути слабким, щоб не обпекти коріння. Гарний варіант – рідке добриво з розведеного гною, яке насичує ґрунт і поліпшує його структуру. Перегній теж дуже цінується, адже він стимулює розвиток коріння й покращує смак плодів.
Для городників, які не мають змоги використати вищезгадані добрива, можна скористатися звичайними пекарськими дріжджами. Вони містять вітаміни групи В, ферменти та мікроелементи, що запускають активне зростання рослин. Для підживлення достатньо розчинити дріжджі у воді й настояти кілька годин. Отриманою рідиною поливають ґрунт біля кореня – ефект не змусить чекати.

Аби плоди не тільки виросли, а ще й добре дозріли, городники радять перевертати їх на сонці. Це дає змогу уникнути білих плям з одного боку та покращує забарвлення шкірки. Але робити це потрібно дуже обережно, аби не зламати плодоніжку, інакше плід перестане розвиватися.
Також варто прищипувати верхівки й вчасно видаляти зайві завʼязі. Залишати потрібно тільки найсильніші пагони й кілька плодів – тоді рослина віддасть усі сили саме їм, і дині та кавуни будуть солодкі, як мед. Бажаємо щедрого та смачного врожаю!