З кабачками завжди одне й те саме, або нічого не виросло, або вже повні відра, миски, пакети, літня кухня, коридор, і не зрозуміло, куди це все дівати. Щоб було саме друге, а не перше, є простий секрет, який починається ще до того, як кабачок висаджується в землю.

При посадці в лунку варто покласти спеціальну суміш. Нічого складного, там всього дві складові. Береться одна столова ложка золи та дві столові ложки компосту. Перемішується прямо в долоні й кидається в кожну лунку перед тим, як туди покласти насіння або розсаду. Ця суміш дає потужний старт для росту, живить корінь і захищає рослину в перші тижні після висаджування.

Компост це найприродніше, що можна дати кабачкам. У ньому багато корисних бактерій, які миттєво “вмикають” ріст, роблять ґрунт живим і пухким. А зола це справжній скарб мінералів. Тут і калій, і фосфор, і кальцій. Головне, щоб зола була лише з дерева, без примішаного попелу з бурʼянів та трави. Завдяки цьому зав’язі не гниють, а самі кабачки ростуть міцні, світлі і не псуються.

Можна висівати і насінням, але для більшого врожаю краще обрати розсаду. Так кабачки раніше починають цвісти й плодоносити, а термін того, скільки рослина приносить врожаю, триває довше. Кожен кущ при такій підготовці буде давати стільки плодів, що доведеться роздавати усім сусідам, друзям та родичам.