Правильна мульча для грядки – головний секрет агрономів: присип сіном, травою і овочі “заспівають” від щастя

Мульчування - це один із найпростіших і водночас найефективніших способів покращити стан грядок. Агрономи впевнено користуються цим прийомом для того, щоб полегшити собі буденні справи на городі.

Суть мульчування полягає в тому, щоб вкривати ґрунт навколо рослин захисним шаром. Обрати можна різні матеріали – все залежить від ваших вподобань та можливостей. В цьому матеріалі ми поділимося основними перевагами цього прийому, щоб ви переконалися у його дієвості.

Найпоширенішим матеріалом для мульчування є сіно. Воно добре утримує вологу, а потім ще й перегниває, збагачуючи ґрунт поживними речовинами. Сіно також пригнічує ріст бурʼянів і створює сприятливий мікроклімат для кореневої системи. Виглядає таке мульчування доволі охайно, якщо робити все обережно, без поспіху.

Садівники розповіли, чому мульчування сіном шкодить плодовим деревам
Садівники розповіли, чому мульчування сіном шкодить плодовим деревам

Ще один доступний варіант – трава. Щойно скошена, вона швидко прилягає до землі, захищає її від перегріву й також перетворюється на цінне добриво. Єдине, що варто памʼятати – трава має бути без насіння, інакше грядка може перетворитися на плантацію з бурʼяну. Використовувати можна таку мульчу для будь-яких культур.

Для дерев, полуниці та чагарників типу малини чи смородини, часто використовують деревну кору. Вона дуже ефектно та “дорого” виглядає, має довшу дію і добре затримує вологу. Особливо корисна кора для грядок, розташованих у сонячних і відкритих місцях. Втім, у випадку з овочами краще обирати матеріали, які швидше розкладаються, бо вони не лише захищають, а й живлять ґрунт.

Мульчею може бути майже будь-яка органіка, включно з деревною корою
Мульчею може бути майже будь-яка органіка, включно з деревною корою

Цікаво, що мульча діє за методом термосу – у спеку вона охолоджує коріння, а в прохолодну погоду трохи його зігріває. Завдяки цьому рослини перебувають у більш стабільних умовах без різких “стрибків” температури. До того ж, мульчування дозволяє зменшити кількість поливів. Волога менше випаровується, тому землю не пересушує навіть сильне сонце. А це особливо актуально влітку, коли дощів майже немає.

Якщо ви обрали найпростіше мульчування скошеною травою, краще дайте їй трохи підсохнути перед викладкою. Так вона менше злежується і не створює парникового ефекту. Користуйтеся!

Популярне

Подібні новини